داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نخست وزیر فلسطین: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس منطقه را ناامن می کند
کد مطلب: ۵۶۸۰۶
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۴۹
نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین هشدار داد که در صورت عملی شدن انتقال سفارت آمریکا به بیت القدس، نا آرامی سراسر منطقه را فرا خواهد گرفت.
نخست وزیر فلسطین: انتقال سفارت آمریکا به بیت المقدس منطقه را ناامن می کند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" به نقل از پایگاه خبری الیوم السابع، «رامی الحمد الله» از نهادهای بین المللی خواست در برابر اظهارات جدید آمریکا مبنی بر انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس ایستادگی کنند.
وی این موضوع را روز چهارشنبه در دفتر کار خود در رام الله در دیدار «بورگ برنده» وزیر امور خارجه نروژ که با حضور «ریاض مالکی» وزیر امور خارجه فلسطین انجام شد، عنوان کرد.
در این دیدا ر آخرین تحولات سیاسی و رخدادهای مربوط به فلسطین مورد بررسی قرار گرفت.
الحمد الله و بورگ برنده در این دیدار راه های موفقیت کنفرانس بین المللی صلحی را که قرار است هفته آینده در فرانسه برای از سرگیری روند سازش و نجات طرح تشکیل «دو دولت» و تأسیس کشور فلسطین در مرزهای سال 1967 برگزار شود،‌ بررسی کردند.
نخست وزیر فلسطین همچنین خواستار اعمال فشار بر رژیم صهیونیستی با هدف ملزم ساختن این رژیم به اجرای قطعنامه شورای امنیت در باره توقف شهرک سازی شد.
اظهارات جنجالی ترامپ درباره انتقال سفارت این کشور به بیت المقدس تاکنون با واکنش های بسیار شدید مقام های فلسطینی و برخی کشورهای اسلامی روبرو شده است.
رژیم صهیونیستی در سال 1967 میلادی میلادی در جنگ با عرب ها نیمی از بیت المقدس را تصرف و آن را در سال 1980 میلادی به سرزمین های اشغالی ملحق کرد.
آمریکا و دیگر کشورهای عضو سازمان ملل این الحاق را به رسمیت نمی شناسند و به همین دلیل بیت المقدس مسأله اصلی است که باید در گفت وگوهای صلح با فلسطینی ها حل شود.
Share/Save/Bookmark
    عکاس :