داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
وزارت بهداشت گرفتار حاشیه‌سازی‌ها نشود/قربانی مبارزه با مواد مخدریم اما به جای تقدیر علیه ما قطعنامه می دهند
کد مطلب: ۷۲۲۸۶
تاریخ انتشار:دوشنبه ۳ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۵۷
رئیس قوه قضاییه گفت: مسئولان وزارت بهداشت درگیر حاشیه ها نشوند و همه ظرفیت های علمی و پژوهشی و امکانات و نیروی انسانی کارآمد این مجموعه را در جهت تأمین امنیت جانی مردم به کار گیرند.
وزارت بهداشت گرفتار حاشیه‌سازی‌ها نشود/قربانی مبارزه با مواد مخدریم اما به جای تقدیر علیه ما قطعنامه می دهند

به گزارش  اوشیدا ؛ به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در جلسه صبح امروز شورای عالی قوه قضاییه که در اجرای مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا برای رعایت پروتکل های بهداشتی در دو سالن جداگانه از طریق ویدئو کنفرانس برگزار شد، با گرامیداشت هفته بسیج و یاد و خاطره شهدای بسیجی تأکید کرد: مادامی که بسیج باشد و روحیه بسیجی بر کشور حاکم باشد، دشمن به این کشور طمع نخواهد کرد.

* کادر درمان و پرستاران ما با روحیه بسیجی به یاری مردم برخاسته اند

رئیس قوه قضاییه از ایمان، اخلاص، صداقت، بصیرت، مردمداری، دشمن شناسی و دشمن ستیزی و تلاش برای تحقق شعار «ما می توانیم» به عنوان شاخصه های فرهنگ بسیج یاد کرد و گفت: امروز کادر درمان و پرستاری ما با روحیه بسیجی به مبارزه با ویروس منحوس کرونا و یاری مردم برخاسته اند.

* وزارت بهداشت گرفتار حاشیه سازی ها نشود؛ کشور نیازمند انسجام است

آیت الله رئیسیبا بیان این که در این شرایط کشور نیازمند انسجام و همدلی و هماهنگی است، به مسئولان وزارت بهداشت توصیه کرد که درگیر حاشیه ها نشوند و در یک کار جمعی همه ظرفیت های علمی و پژوهشی و امکانات و نیروی انسانی کارآمد این مجموعه را در جهت تأمین امنیت جانی مردم به کار گیرند.

* حقوقدانان بسیجی اطلاعات حقوقی مردم را بالا ببرند

رئیس قوه قضاییه توجه به فرهنگ بسیج را برای پیشبرد مأموریت های دستگاه قضا ضروری دانست و اظهار داشت: روحیه بسیجی و استفاده از نیروهای قدرتمند، متدین و انقلابی می تواند ما را در پیشگیری و کشف جرم و همچنین آسیب شناسی و آسیب زدایی و حل اختلافات و اصلاح مجرمین یاری دهد و مشکلاتمان را بکاهد.

آیت الله رئیسی افزود: بسیج به عنوان سازمانی کارآمد، از مهم ترین ظرفیت های مردمی است که قانون زمینه همکاری آن با دستگاه قضایی را فراهم کرده و بسیج حقوقدانان به عنوان یکی از ارکان این مجموعه، می تواند با آموزش همگانی و افزایش اطلاعات حقوقی مردم به دستگاه قضایی در انجام مأموریت هایش کمک کند.

* رمز پیروزی در برابر توطئه ها و فتنه های دشمنان

وی خاطر نشان کرد: روحیه بسیجی در هر بخشی حاکم باشد، آن بخش کارآمد و موفق خواهد شد و با فرهنگ بسیج می توانیم بر همه مشکلات و توطئه ها و فتنه ها و نقشه های دشمنان فائق آییم.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به قطعنامه ضد ایرانی حقوق بشر سازمان ملل که با هدایت کانادا و حمایت رژیم صهیونیستی و آمریکا و برخی کشورهای اروپایی صادر شده است، اظهار داشت: امروز بر همگان ثابت شده غربی ها از قطعنامه ها به عنوان ابزاری سیاسی علیه کشورهای مستقل استفاده می کنند.

* اکثریت کشورها موافق قطعنامه ضد ایرانی نیستند

آیت الله رئیسی بر همین اساس متذکر شد: این که اکثریت کشورها از میان 193 کشور موافق این قطعنامه به اصطلاح حقوق بشری نبودند، نشانگر رو شدن دست طراحان این قطعنامه برای آنهاست و کشورها متوجه شده اند که حقوق بشر دستخوش سیاست زدگی جدی شده است.

* قربانی مبارزه با مواد مخدریم اما به جای تقدیر علیه ما قطعنامه می دهند

رئیس قوه قضاییه با اشاره به برخورد دوگانه غربی ها با عملکرد جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با قاچاق مواد مخدر، گفت: سازمان ملل از سویی از عملکرد ایران در مبارزه با مواد مخدر تقدیر می کند و می گوید صداقت شما در این زمینه بیشتر از دیگر کشورهاست و در این راه خسارت های مالی و جانی زیادی متحمل شدید اما از سوی دیگرعلیه ما قطعنامه می دهند.

آیت الله رئیسی با بیان این کهاگر ایران راه ترانزیت مواد مخدر را باز بگذارد، تمام اروپا و آمریکا را مواد مخدر فرا می گیرد، افزود: جوانان ما با ازخودگذشتگی در برابر قاچاق مواد مخدر و باندهای قاچاق می ایستند و ما قربانی این مسأله هستیم و این که به جای تقدیر علیه ما قطعنامه می دهند، پدیده عجیبی است.

* باید علیه کانادا قطعنامه بدهند که هم ناقض حقوق بشر و هم پناهگاه تبهکاران است

رئیس قوه قضاییه با اشاره به آشفتگی وضعیت اجتماعی آمریکا تصریح کرد: امروز به خاطر آزادی سلاح گرم در آمریکا هزاران نفر به خاک و خون کشیده می شوند و فضای آنجا ناامن است اما کسی برای این مسأله و بسیاری از کارهای ضد حقوق بشری در آمریکا و اروپا قطعنامه صادر نمی کند.

آیت الله رئیسی ادامه داد: کانادا به عنوان بانی قطعنامه ضد ایرانی از بزرگ ترین ناقضان حقوق انسان است که هم حقوق مردم خودش را تضییع می کند و هم به پناهگاهی برای مفسدان و تبهکاران تبدیل شده است و باید علیه آن قطعنامه بدهند.

رئیس دستگاه قضا این نکته را هم متذکر شد که جمهوری اسلامی ایران بر اساس مبانی و آموزه های دینی و تأکیدات امامین انقلاب اسلامی و اصول قانون اساسی به کرامت و حقوق انسان اعتقاد دارد و به معنای واقعی کلمه به رعایت حقوق بشر پایبند است.

آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنانش با تقدیر از همکاران دستگاه قضا در رعایت اصول بهداشتی در مواجهه با کرونا خاطر نشان کرد: همه بخش های قضایی و اداری قوه قضاییه ضمن حفظ سلامت همکاران و ارباب رجوع، باید از همه ظرفیت ها استفاده کنند تا روند دادرسی و رسیدگی به کار مردم دچار وقفه یا اختلال نشود.

رئیس دستگاه قضا همچنین با تقدیر از خدمات دکتر محمدباقر ذوالقدر معاون سابق راهبردی قوه قضاییه، ابراز امیدواری کرد با تلاش دکتر صاحبکار معاون راهبردی جدید و همکاری با مرکز فنّاوری قوه قضاییه،روند حرکت به سوی قوه قضاییه هوشمند با سرعت بیشتری پیگیری شود.

آیت الله رئیسی استفاده از فنّاوری های نوین و هوشمندسازی دستگاه قضا را از ضرورت های دوره تحول قضایی عنوان کرد و آن را گامی بلند در جهتتسهیل دسترسی مردم به دادرسی الکترونیک و تحقق عدالت قضایی دانست.

* ثبت 2 هزار قرارداد وکالت در سامانه قراردادهای الکترونیکی ظرف 2 روز

در این نشست، دکتر زارعپور رئیس مرکز آمار و فنّاوری اطلاعات قوه قضاییه با ارائه گزارشی از فعالیت های سامانه ثبت قراردادهای الکترونیکی وکالت، اظهار داشت: از ابتدای آغاز به کار این سامانه از اردیبهشت ماه تا آخر مهر ماه، حدود 8 هزار قرارداد در سامانه ثبت شده اما تنها هزار و 500 مورد آن نهایی و از سوی طرفین امضاء شده بود.

وی با اشاره به اجباری شدن ثبت قراردادهای وکالت در این سامانه از ابتدای ماه جاری گفت که «تنها در هفته آخر آبان ماه بیش از هزار قرارداد در این سامانه امضاء شده و طی دو روز گذشته، بیش از 2 هزار قرارداد، یعنی روزانه 1000 قرارداد در این سامانه ثبت شده است».

* هر هفته؛ بهره برداری از یک طرح فنّاورانه جدید در دستگاه قضا

رئیس مرکز آمار و فنّاوری اطلاعات قوه قضاییه خاطر نشان کرد که در اجرای دستور رئیس دستگاه قضا برای استفاده از راهکارهای فنّاورانه در تسهیل دسترسی مردم به خدمات قضایی و تسریع در رسدیگی به پرونده ها، از هفته آینده تا پایان سال هر هفته یک پروژه فنّاورانه جدید در راستای هوشمندسازی قوه قضاییه افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/ا

Share/Save/Bookmark