داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
گزارش از انتقاد مسئولین سیستان در هفته ای که گذشت؛
وضعیت بحرانی سیستان جایی برای تسویه حساب های شخصی نیست/مسئولین امواج دردهای مردم سیستان را دریافت نمی کنند
کد مطلب: ۳۹۱۶۶
تاریخ انتشار:يکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۱۷
در جایی که مقامات سیاسی و مسئولان استانی غرق در مسائل جناحی و تسویه حساب‌های شخصی هستند هرگز نمی‌توان مشکلات سیستان را مرتفع کرد.
وضعیت بحرانی سیستان جایی برای تسویه حساب های شخصی نیست/مسئولین امواج دردهای مردم سیستان را دریافت نمی کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حلیمه عالی نماینده مردم سیستان در نشست علنی سه‌شنبه ۲۳ تیرماه مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود اظهار داشت: هنوز کارگاه و کارخانه‌ای در مناطق مختلف سیستان و بلوچستان تاسیس نشده است و مهاجرت مردم این استان همچنان ادامه دارد زیرا شرایط سخت اقلیمی عرصه را به مردم تنگ کرده است و در جایی که مقامات سیاسی و مسئولان استانی غرق در مسائل جناحی و تسویه حساب‌های شخصی هستند هرگز نمی‌توان مشکلات را مرتفع کرد.

عالی با بیان اینکه باید با اشخاص کم کار برخورد شود تا مردم تاوان سوءمدیریت‌ها را نپردازند خطاب به وزیر امور خارجه، گفت: جناب آقای دکتر ظریف استدعا دارم پیگیری‌های لازم برای حق آبه سیستان و دریاچه هامون را انجام دهید تا بار دیگر شاهد شکوفایی منطقه و امید به زندگی در مردم سیستان باشیم.

عالی افزود: جناب آقای دکتر روحانی کلیات طرح منطقه آزاد تجاری سیستان در شورای عالی مناطق آزاد تصویب شده است و خواستار تسریع موضوع در هیات دولت و ارائه آن به مجلس هستیم تا با اجرای آن شاهد رفع مشکلات مردم باشیم.

فاجعه در سیستان را دریابید
سید باقر حسینی دیگر نماینده مردم سیستان در نشست علنی چهارشنبه ۳۱ تیرماه مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود خطاب به رییس جمهور، گفت: آیا باید فاجعه‌ای بدتر از آنچه که در سیستان رخ داده اتفاق بیفتد تا دولت توجه جدی به این منطقه محروم و دورافتاده ولی مهم و استراتژیک برای جمهوری اسلامی بکند و به داد مردم برسد؟

نماینده مردم زابل و زهک در مجلس شورای اسلامی افزود: آیا دمای ۵۳ درجه همراه با طوفان شن و ماسه که حداقل ۵ ماه در سال فراتر از وضعیت بحرانی است و در برخی ایام به ۲۰ برابر حد مجاز می رسد، کافی نیست تا دولت برای گرفتن حقابه تالاب هامون و تثبیت شن های روان اقدامی جدی کند؟ متاسفانه منطقه سیستان رتبه اول سه نوع بیماری‌های ریوی، تنفسی و چشمی را در کشور دارد.

وی رییس جمهور را خطاب قرار داد و افزود: مردم به ما می گویند ما هیچ چیزی از دولت نمی خواهیم فقط مقامات ارشد دولتی به اتفاق خانواده هایشان یک هفته در شرایط فوق بحرانی در سیستان زندگی کنند سپس تصمیم گیری کنند، آقای وزیر نیرو، بیش از دو ماه است مردم روستاهای سیستان آب شرب ندارند.

این نماینده مردم در مجلس نهم اظهار داشت: آقای رییس جمهور چرا ۵۰۰ میلیون دلار مصوب برای آبرسانی به روستاها را در اختیار وزارتخانه های مربوطه قرار نمی دهید تا مشکل آب شرب روستاهای کشور حل شود.
مسئولین امواج دردهای مردم سیستان را دریافت نمی کنند!
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر کیخا امام جمعه زابل در خطبه های این هفته نماز جمعه در مصلی المهدی(عج) با خطاب به رئیس جمهور و دولتمردان گفت: عزیزان! نمی گوییم سیستان را ویژه نگاه کنید بلکه خواهش می کنیم سیستان را ببینید. دردهای مردم سیستان را فریاد زدیم اما ظاهرا قدرت سامعه ی مسئولین امواج دردها را دریافت نمی کند!

وی گفت: بیش از یک سال است که در این جایگاه شاهد فریاد بلند مردم دارالولایه سیستان در رابطه با منطقه آزاد تجاری شدن سیستان هستم. بعد از این همه مدت حضرات در کارگروه مناطق آزاد تایید کردند، اما تصویب نهایی در هیئت دولت دیده نشد.حتی هنوز به مجلس هم نرفته! سوال ما را رئیس جمهور محترم و دولتمردان پاسخ دهند.
Share/Save/Bookmark