داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
پنجشیر| درگیری‌ها وارد دومین روز شد؛ طالبان شرط «احمد مسعود» را رد کرد
کد مطلب: ۷۴۰۶۸
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۰ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۲۱:۲۹
در پی خروج آمریکایی‌ها از افغانستان روز درگیری‌ها میان جبه مقاومت در پنجشیر و طالبان نیز بالا گرفته و امروز وارد دومین روز خود شده است. طالبان می‌گوید در این حملات به 2 طرف تلفاتی وارد شده است.
پنجشیر| درگیری‌ها وارد دومین روز شد؛ طالبان شرط «احمد مسعود» را رد کرد

به گزارش اوشیدا به نقل از   دانا؛درگیری‌ها میان نیروهای طالبان و طرفداران احمد مسعود در پنجشیر وارد دومین روز شد و طالبان تایید می‌کنند که تلفاتی به هر دو طرف وارد شده است.

 
در همین حال، امیرخان متقی، رییس کمیسیون دعوت و ارشاد طالبان، گفته است که گفت‌وگوها با جبهه مقاومت با شکست روبه‌رو شده و نتیجه‌ای در پی نداشته است.
 
پیش از این طالبان اعلام کرده بود درخواست‌های احمد مسعود، رهبر مقاومت دره پنجشیر از جمله اینکه گفته پنجشیر باید منطقه امن اعلام گردد و طالبان در امور آن مداخله نکنند، غیرقابل قبول است.
 
انعام الله سمنگانی، عضو کمیسیون فرهنگی طالبان، گفت: «اعضای طالبان با حمله‌‌ای از سوی گروه‌هایی در پنجشیر مواجه شدند. آن حمله با واکنش طالبان روبرو شد و در نتیجه تلفات سنگین بر آنها مقابل وارد آمد.»
 
بازار نساجی گلبهار اکنون به خط نخست جنگ میان  طالبان و طرفداران احمد مسعود مبدل شده است.
 
ساکنان محل می‌گویند که درگیری‌ها از ساعت 10 شب گذشته میان دو طرف از سر گرفته شده و مردم محل در حال ترک خانه‌های خود هستند.
 
یکی از اهالی شهرستان حصه اول کاپیسا، گفت: «جنگ از 10 شب گذشته شروع شد و تاکنون هم ادامه دارد.»
 
از سویی، طرفدارن احمد مسعود می‌گویند که حملات طالبان بر ولایت پنجشیر را عقب زده اند و بر طالبان تلفاتی وارد کرده اند.
 
فهیم دشتی، سخنگوی جبهه مقاومت، گفت: «در دو شب و یک روز گذشته دشمن از مسیرهای اندراب ولایت بغلان حملاتی را از 3 استقامت سازمان داده‌اند. در هیچ یک این استقامت‌ها پیشروی نداشتند. بیش از 40 تن از طالبان کشته شدند و بیش از 30 تن دیگر شان زخمی شدند.»
 
اما طالبان حمله بر پنجشیر را رد کرده و می‌گویند که نیروهای آنان به نیروهای طرفدار احمد مسعود پاسخ داده‌اند.
 
تاکنون مشخص نیست که مذاکرات میان هیأت‌های دو طرف به چه علتی با شکست روبه رو شده است.
 
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark