داخلی آرشيو گفتگو صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
تلاش برای جبران عقب ماندگی ها؛
جرقه امید در دل مردم رنج کشیده "زهک" زنده شد
کد مطلب: ۷۴۵۱۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۸ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۲۰:۴۴
حسن دهمرده، فرماندار شهرستان زهک گفت: فصل جدیدی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی که در قالب دولت انقلابی و مردمی شروع شده است، در شهرستان زهک کورسوی امیدی در دل مردم زنده کرده است.
جرقه امید در دل مردم رنج کشیده "زهک" زنده شد
حسن دهمرده در گفتگو با خبرنگار اوشیدا، به مناسبت هفته دولت و گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت، با اشاره به اهم فعالیت های انجام گرفته در این هفته، بیان کرد: در فصل جدیدی از خدمات نظام مقدس جمهوری اسلامی که در قالب دولت انقلابی و مردمی شروع شده است، در شهرستان زهک کورسوی امیدی در دل مردم شکل گرفته و این شهرستان هم مانند سایر نقاط استان تبدیل به کارگاهی جهت احیای پروژه های راکد و اجرای پروژه های مختلف شده و تمام تلاش این است تا عقب ماندگی ها جبران شود.

وی افزود: در حوزه شهرستان زهک ۴۲ پروژه به مرحله بهره برداری رسیده و اعتباری بالغ بر ۱۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه جهت اجرای این پرژه ها اختصاص داده شده و ۱۳ پروژه هم کلنگ زنی صورت گرفته که باعث امیدآفرینی بیشتر مردم این منطقه شده است.

دهمرده ادامه داد: بخشی از پروژه های مهم افتتاح شده است که با تاکید مقام معظم رهبری بر مشاغل دانش بنیان و مراکز پروهشی، شروع به کار پارک علم و فناوری شهرستان زهک که افتتاحیه آن با حضور معاون ریاست جمهوری انجام شده است، اما رسالت این پارک که دارای ۲۳ هسته فناور فعال و ۴ شرکت منجر به محصول و ۱۶ محصول شهرستان زهک که کار تجاری سازی و برندسازی آن انجام شده است در طی یک هفته فعالیت صورت گرفته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه ۱۱ محصول و رسته شغلی برندسازی و تجاری سازی آن انجام شده و هم زنجیره ارزش آن تعریف شده است، به عنوان مثال اگر قرار است شیر و یا کارخانه شیر وجود داشته باشد گاو هم وجود داشته باشد.

فرماندار شهرستان زهک با اشاره به دیگر محصولات شهرستان گفت: زنبورعسل، فرش و صنایع دستی با وجود اینکه زنجیره ای انجام نشده بود اما ما به صورت هدفمند سرمایه گذاری هایی بر این محصولات انجام شده و پیگیری های لازم صورت گرفته است.

حسن دهمرده با اشاره به شناسایی استعدادها و نبوغ در جوانان شهرستان زهک افزود: با توجه به استعدادها و نبوغ شناسایی نشده و پشتیبانی نشده در جوانان این خطه، مخترع اسلحه هوشمند و قایق هوشمند از جوانان شهرستان که شناسایی انجام شده و برای این عزیزان شرکت ثبت شده و پیگیر تسهیلات ویژه برای این افراد و محصولات شان هستیم.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حوزه راه خاطرنشان کرد: در حوزه راه که قرار است یک ابرپروژه تقاطع غیرهمسطح در جاده ترانزیت در شهرستان زهک که هزینه ای بالغ بر ۱۲۰ میلیارد تومان اختصاص یافته و قرار است بالغ بر ۴۰۰ نفر از جوانان منطقه مشغول به کار شوند و تا ۵ سال آینده این پروژه به اتمام برسد و تحویل گردد.

فرماندار شهرستان زهک اظهار داشت: بزرگراه زهک به زابل که قریب به ۸ سال پیگیری آن انجام نشده بود و کار اجرایی آن تعطیل بوده ولی با پیگیری ها در حال اجراست و در نیمه اول سال ۱۴۰۲ افتتاح آن انجام خواهد شد.

وی با اشاره به ریزگردها و شن های روان در مناطق مختلف شهرستان زهک گفت: ۱۲ منبع ریزگردها شناسایی شده، کانون هایی که سرمنشأ آن ناشی از خشکسالی مانند کاهش ذخایر آبی مشکلاتی را برای مردم منطقه به خصوص مناطق مسکونی ایجاد کرده و متاسفانه این ۱۲ کانون ریزگردها خانه های مسکونی مردم را تهدید کرده است.

وی تصریح کرد: برنامه ریزی برای مهار ریزگردها ؛و تثبیت شن های روان مانند ایجاد بادشکن های طبیعی و غیر زنده ، مالچ پاشی و ایجاد کمربند سبز در دستور کار قرار گرفته است که با تزریق اعتباری بالغ بر ۱۱۷ میلیارد تومان، سه پروژه برای رفع این مشکل در دستور کار قرار گرفته است و قرار است ۸۵۰ هکتار مالچ پاشی از هفته آینده، که شروع آن از مناطق مسکونی که یک تهدید برای مردم است انجام خواهد شد.

دهمرده ادامه داد: با توجه به کاهش وزش باد از روز گذشته بهترین زمان برای جمع آوری شن های روان در مناطق بحرانی است، لذا ۴۰ کیلومتر بادشکن زنده در ۱۷ نقطه بحرانی آغاز که حدودا ۴ کیلومتر پیشرفت داشته و به سرعت در حال اجراست که توسط خود مردم نیز پیگیری و انجام آن صورت می گیرد.


انتهای پیام/فرشته عسکری،خبرنگار و سردبیر اوشیدا
Share/Save/Bookmark