داخلی آرشيو گزارش صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
در آستانه ماه مبارک رمضان؛
غبارروبی مساجد امری حسنه/ مساجد پایگاه انسان سازی و محل رویش نیروهای انقلابی و جهادی
کد مطلب: ۶۴۰۳۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۲۹
همه ساله در آستانه ماه مبارک رمضان سنت حسنه غبارروبی مساجد در سراسر کشور انجام می شود که در این راستا مساجد سیستان نیز از آن بهره مند هستند.
غبارروبی مساجد امری حسنه/ مساجد پایگاه انسان سازی و محل رویش نیروهای انقلابی و جهادی
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ ماه مبارک رمضان از آنچنان ارزشی برخوردار است که به آن ماه خدا اطلاق و مسلمانان به مهمانی خدا در آن می روند. برکات این ماه آنچنان زیاد است که حتی خواب روزه داران نیز عبادت محسوب شده بنابراین هر کس می‌تواند به اندازه خود از این خوان الهی بهره مند شود.
یکی از مهم ترین اماکنی که در این ماه به ویژه در شب های قدر تعداد مراجعان به آن افزایش چشمگیر می یابد مساجد است بنابراین قبل از آغاز ماه مبارک رمضان به طور خودجوش توسط مردم دیندار پاکسازی و غبارروبی می شود.
افراد بدون ریا و با شوق فراوان اعم از کودک، نوجوان، پیر و جوان در غبارروبی مساجد حضور می یابند تا در ثواب پاکیزگی آن سهیم شوند. هرچه مساجد زیباتر باشد جذب جوانان بیشتر می‌شود
رئیس اداره تبلیغات اسلامی زابل عنوان کرد: غبارروبی مساجد زابل در دهه آخر شعبان توسط هیئت امنا انجام و براین اساس این امر پسندیده به صورت نمادین و محوری در مسجد محمدیه چهارراه زهک انجام گرفت.
حجت الاسلام محسن عارفی به خبرنگار اوشیدا گفت: در سنت پسندیده غبارروبی مومنین جمع شده و هرکس عهده دار یک کار می شوند و اقدام به خانه تکانی این مکان مقدس می کنند.
وی افزود: قطعا در ماه مبارک رمضان که مساجد محل اجتماع مومنین است هر چه مساجد زیباتر  و پاکیزه تر باشد در جذب جوانان موفق تر خواهد بود و روح معنوی آن افزایش بیشتر خواهد یافت.
حجت الاسلام عارفی تصریح کرد: چون در قران مسجد خانه خدا یاد می شود پاکیزگی آن از اهمیت زیادی برخوردار است و در این راستا پیامبر اسلام نسبت به آن تاکید فراوان دارند.
رییس اداره تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: چون مسجد پایگاه انسان سازی و پایگاه انقلاب است و محل رویش نیروهای انقلابی و جهادی به شمار می رود می تواند نقش محوری داشته باشد.
وی با بیان اینکه اگر در مساجد در کنار مسائل عبادی، مسائل اجتماعی بیان شود بسیار مفید است، اذعان کرد: از صدر اسلام که اولین مسجد ایجاد شد این مکان مقدس محل رسیدگی به امور اجتماعی و عبادی در کنار هم شده است بنابراین انتظار می‌رود مساجد محوریت خود را حفظ کنند.
انتهای پیام/ف.ب
Share/Save/Bookmark
مرجع : اوشیدا
    عکاس :