داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
نجات جان دو نفر از مجازات قصاص در زاهدان
کد مطلب: ۶۲۷۸۲
تاریخ انتشار:شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۲۵
رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان از تلاش اعضای شورای حل اختلاف شماره 19 زاهدان و نجات دو نفر از مجازات قصاص خبر داد.
نجات جان دو نفر از مجازات قصاص در زاهدان
حجت الاسلام حمید رضا بندانی   اظهار کرد: اختلاف خانوادگی بین دو خانواده منجر به قتل می‌شود که این قتل نیز زمینه گسترش اختلافات و درگیری‌های طایفه ای را فراهم کرد.

وی افزود: پس از دستگیری پرونده و انجام مراحل قضایی، دادگاه  با توجه به کیفرخواست صادره از دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان، شکایت اولیای دم و تقاضای آنان مبنی بر قصاص متهمان و همچنین گواهی پزشکی قانونی متهمان را به قصاص نفس در حق اولیا دم محکوم می‌کند که اولیای دم می توانند پس از استیذان از ولی امر مسلمین و تضمین حق صغار و پرداخت نصف دیه کامل بابت تفاضل دیه شخصا  قاتلان را قصاص کنند.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان ادامه داد: پس از صدور حکم قصاص  شعبه دوم اجرای احکام کیفری دادسرای عمومی و انقلاب زاهدان پرونده را به شعبه 19 شورای حل اختلاف جهت صلح و سازش و اخذ رضایت از اولیای دم ارسال می‌کند.

وی گفت: اعضای شوای حل اختلاف شماره 19 زاهدان در مرحله نخست با خانواده مقتول که ساکن زابل بوده اند ارتباط گرفته و تلاش کردند تا بتوانند جلسات اولیه را برگزار کنند.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان ادامه داد: تلاش شورا جهت برگزار جلسه نتیجه داد و در جلسه اولیه که طرفین پرونده مقابل هم قرار گرفتند با تلاش اعضای شوراهای حل اختلاف و نتایج خوب بخشش در زندگی نهایتا مادر مقتول به اخذ دیه از طرف مقابل رضایت داد.

رئیس شوراهای حل اختلاف سیستان و بلوچستان افزود: نهایتا طی جلسه ای که در شورای حل اختلاف شماره 19 با حضور طرفین پرونده برگزار شد خانواده مقتول رضایت خود را اعلام و صورت جلسه سازش را امضا کردند.

بندانی تاکید کرد: با ایجاد مصالحه در بین افراد ریشه‌های اختلاف به کلی از بین می‌رود و این مهم آثار بسیار خوبی برای جامعه به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark
مرجع : فارس
    عکاس :