داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ایران، اوباما را مسخره کرده است/ گمراهی با سخنان شیرین رهبران ایران
کد مطلب: ۴۴۵۰۲
تاریخ انتشار:جمعه ۲۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۱۱
به نوشته سایت آمریکایی رادیوفردا، "اد رویس" از رئیس جمهور آمریکا خواسته تا «رویش را به سمت دیگر برنگرداند».
ایران، اوباما را مسخره کرده است/ گمراهی با سخنان شیرین رهبران ایران
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا و وزیر جنگ رژیم اشغالگر قدس به آزمایش‌های موشکی اخیر ایران واکنش نشان داده‌ است.

 

اد رویس، رئیس کمیته امور خارجی مجلس نمایندگان آمریکا گفته است که «ایران وعده اوباما، رئیس جمهور آمریکا، برای مقابله با رفتار نامشروع و خطرناک این کشور را به تمسخر گرفته است».

 

به نوشته سایت آمریکایی رادیوفردا، رویس از رئیس جمهور آمریکا خواسته تا «رویش را به سمت دیگر برنگرداند» و «قاطعانه تمام تحریم‌های ایران مرتبط با برنامه موشکی، نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم را به اجرا بگذارد».

 

پیش از این نیز هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق آمریکا که در رقابت نامزدهای حزب دموکرات برای انتخابات ریاست جمهوری این کشور پیشتاز است، با ابراز نگرانی از آزمایش‌های موشکی سپاه پاسداران، خواستار اعمال تحریم‌های تازه علیه ایران شد.

 

موشه یعلون، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، نیز در مصاحبه با رادیوی این رژیم گفته که این آزمایش‌ها نشان‌دهنده ادامه «ستیزه‌جویی» ایران پس از اجرای توافق اتمی است.

 

یعلون مدعی شده است: «متاسفانه عده‌ای در غرب هستند که با سخنان شیرین برخی رهبران ایران گمراه شده‌اند در حالیکه رهبران دیگر مشغول فراهم کردن تجهیزات و اسلحه برای گروه‌های مسلح تروریستی هستند».

 

دولت آمریکا نیز اعلام کرده که گزارش‌ها درباره آزمایش موشکی ایران را مورد بررسی قرار می‌دهد و درباره واکنش مقتضی تصمیم خواهد گرفت.

 

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفت که رزمایش اخیر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران و سلاح‌های به کار گرفته شده در آن، نه تنها در تعارض با تعهدات ایران در «برجام» نیست بلکه حتی خلاف قطعنامه 2231 شورای امنیت نیز نیست.

 

حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به ادعای برخی منابع غربی در خصوص تعارض آزمایش موشکی ایران با برجام، آن را رد کرد.

 

جابری انصاری تاکید کرد: سلاح های کشتار جمعی از جمله سلاح‌های هسته ای، در مبانی اعتقادی جمهوری اسلامی ایران و دکترین های دفاعی کشورمان جایگاهی ندارد و کلیه موشک‌های کوتاه ـ برد، میان ـ برد و برد بلند ایران، شامل موشک‌های بالستیک، که برخی از انواع آنها در رزمایش اقتدار ولایت نیز پرتاب شده، وسایل دفاعی متعارف و منحصراً برای دفاع مشروع بوده و هیچ یک برای قابلیت حمل کلاهک های هسته‌ای طراحی نشده است. بنابراین برنامه موشکی جمهوری اسلامی ایران هیچ مغایرتی با موارد تعریف شده در قطعنامه 2231 شورای امنیت و پیوست‌های آن ندارد و لذا ادعای نقض قطعنامه مزبور مردود است.

 

Share/Save/Bookmark
مرجع : جام نیوز
    عکاس :