داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دستگیری عامل نشر اکاذیب در فضای مجازی در " زابل "
کد مطلب: ۶۶۵۶۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۱
سرپرست فرماندهی انتظامی شهرستان زابل از شناسایی و دستگیری عامل نشر اکاذيب در فضای مجازی در این شهرستان خبر داد.
دستگیری عامل نشر اکاذیب در فضای مجازی در " زابل "
به گزارش اوشیدا؛ سرهنگ " احمد ثمره حسینی " در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری پلیس گفت: با دریافت پرونده ای از سوی نماینده حقوقی یکی از سازمان های خدمت رسان شهرستان " نیمروز " ، مبنی بر انتشار اخبار كذب علیه این سازمان در یکی از پيام‌رسان های خارجي، به قصد تشويش اذهان عمومی، موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان پلیس فتای این شهرستان قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان پلیس فتا پس از بررسی دقیق اظهارات نماینده حقوقی آن سازمان با بررسی فنی درفضای سایبر بلافاصله متهم را دریکی از مناطق شهر زابل شناسایی و باهماهنگی مقام قضائی دستگیر کردند.


این مقام انتظامی تصریح کرد: متهم که جوانی 28 ساله است دربازجوئی های اولیه منکرارتکاب هرگونه جرمی شد اما درادامه تحقیقات درمواجهه با ادله ومستندات به بزه انتسابی اعتراف کرد.


سرهنگ ثمره حسيني با اشاره به اينكه متهم براي سير مراحل قانوني به مراجع قضائي معرفي شد گفت: مجازات انتشار اکاذيب در فضاي مجازي به‌ وسيله سامانه‌هاي رايانه‌اي يا مخابراتي، حبس از نود روز تا 2 سال يا جزاي نقدي 5 ميليون تا 40 ميليون ريال و در صورت امکان، اعاده حيثيت نيز خواهد بود.


سرپرست فرماندهی انتظامي زابل در پايان از شهروندان خواست در انتخاب پيام‌رسان موبايلي و استفاده از آن‌ها ضمن جدي گرفتن امنيت اطلاعات شخصي، در ارتباط با انتشار و اشتراک‌گذاري مطالب تقواي رسانه‌اي را رعايت کنند و در صورت اطلاع از هرگونه فعاليت مجرمانه در فضاي مجازي و پيام‌رسان‌هاي موبايلي، مراتب را از طريق نشاني پليس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش گزارش‌هاي مردمي با ما در ميان بگذارند.انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark