داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
مسئولین جهاد کشاورزی در خصوص پروژه 46 هزار هکتاری پاسخگوباشند/از مدیران لایق بسیجی و انقلابی در کشور باید استفاده کنیم
کد مطلب: ۶۴۶۷۲
تاریخ انتشار:جمعه ۲۰ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۴۱
امام جمعخ زابل گفت :چرا مردم ما آب برای کشاورزی ندارند؟مسئول محترم طرح عظیم 46 هزار هکتاری بیان کردند که این طرح اماده است آبگیری شود و به دست بهره بردار برسد.
مسئولین جهاد کشاورزی در خصوص پروژه 46 هزار هکتاری پاسخگوباشند/از مدیران لایق بسیجی و انقلابی در کشور باید استفاده کنیم
حجت الاسلام علی اکبر کیخا امام جمعخ زابل در خطبهوهای این هفته از نماز جمعه گفت : ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان و ماه صفر را خدمت حضرت ولی عصر(عج) و همه محبان خاندان عصمت و طهارت(علیهم السلام) تسلیت عرض مینمائیم.از ظرفیت محافل و مجالس حضرت اباعبدالله استفاده کنیم،در برگزاری محافل و مجالس کوشا باشیم و نگذاریم که مجالس روضه تعطیل شود.


وی افزود: از وزیر محترم نیرو در چند بازه زمانی و چند خطبه درباره وضعیت پروژه آبهای ژرف سوال پرسیدیم و رسانه های ملی هم اعلام کردند که این آب از نوع آرتیزین میباشد و حجم بسیار زیادی آب دارد و مشکل بی آبی منطقه را حل خواهد کرد،با بیان شدن این سخنان نور امید در دلهای مردم منطقه تابید، اما بیکباره جمع کردن دکل حفاری به مانند آب یخی بود که بر پیکر مردم ریخت.حال سوال اینجاست که چرا طرحی که تقریبا در حال نتیجه دادن بود به کلی تعطیل شد؟آیا این همان خواست دشمن نیست؟نکند که وزیر محترم نیرو در پازل و پروژه دشمن قرار گرفته و خبر ندارد؟ گذشت آن زمانی که کسی پیگیر مطالبات نمیشد،اگر این طرح نتیجه نداده بود پس چرا وزیر محترم کشور به مردم وعده دروغ دادند و یا اگر نتیجه داده چرا نتایج آن در منطقه روئیت نمیشود.وزیر محترم نیرو در این باره پاسخگو باشند.خطیب جمعه زابل بیان داشت: مسئولین به حقوق مردم توجه کنند. دیگر شهر ها از امکانات نظام استفاده کردند اما زابل چه؟ این حق مردم است که از امکانات انقلاب استفاده کنند. این حق مردم است که آب آشامیدنی سالم بنوشند.

وی گفت : ضمن احترام به مسئولین سازمان آب و منابع باید بگوئیم که مردم ما در روستا ها آب آشامیدنی مناسب ندارند به همین منظور مسئولین محترم اعلام نمودند که طرح انتقال آب از چاه نیمه نیمه سوم برای روستاها در حال اقدام است لذا ما خواستار تسریع در انجام این طرح هستیم.


وی تصریح کرد: چرا مردم ما آب برای کشاورزی ندارند؟مسئول محترم طرح عظیم 46 هزار هکتاری بیان کردند که این طرح اماده است آبگیری شود و به دست بهره بردار برسد.مسئولین جهاد که باید آب را بگیرند و در اختیار مردم قراردهند چرا جواب نمیدهند؟حداقل بتوانیم در قسمتی از سیستان با خشکسالی مقابله کنیم.مسئولین
تعلل نکنند،اگر مردم سوالی میپرسند، اگر در تریبون مقدس نماز جمعه حقی از مردم مطالبه شود مسئولین وظیفه دارند که پاسخگو باشند.اگر طرح اماده است چرا اب را تحویل نمیگیرید و اگر اماده نیست چرا اعلام میشود اماده است؟چه کسی پاسخگوی این تناقضات است؟


حجت الاسلام کیخا بیان داشت: دولت مدیران نالایق را برکنار کند .مدیران تنبل و ناکارامد را برکنار کند .مدیران بسیجی و انقلابی را روی کار اورند،نه مدیران اشرافی را که فقط به فکر پرکردن جیب خود و اطرافیان خود هستند.


وی گفت:مسئولینی که با گرفتن حقوقهای نجومی و رانت های نجومی چاله هایی ایجاد میکنند و بعد سعی دارند با فشار اوردن به مردم،از جیب مردم مظلوم این چاله ها را پر کنند نباید جایی در این دولت و این نظام
داشته باشند.مردم چه گناهی دارند؟


خطیب جمعه زابل اظهار داشت: در هشت سال دفاع مقدس ما به این مقدار نوسان در قیمت ها نداشتیم این مشکل از داخل است نه از بیرون
زیرا اگر دشمن این کاره بود در همان زمان این کار را انجام میداد.مسئولین پیگیر باشند که مشکل از کجاست؟

وی ادامه داد: چهارشنبه 25 مهر ماه برابر با 7 صفر بنا بر روایتی شهادت دومین اختر تابناک ولایت و امامت امام حسن مجتبی(ع) میباشد که خدمت تمامی دوست داران و محبان اهلبیت(علیهم السلام) این روز را تسلیت عرض مینمائیم.
Share/Save/Bookmark