داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل:
بیمار مبتلا به کرونا پس از ترخیص از بیمارستان باید ۱۴ روز در منزل ایزوله شود
کد مطلب: ۶۹۶۲۲
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۹
جواد اکبری زاده گفت: در صورتی که جواب تست کرونا بیمار مثبت اعلام شود ، در اقدام نخست ضمن رعایت خونسردی در بیمارستان بستری و به مدت لازم خدمات پزشکی دریافت می کند.
بیمار مبتلا به کرونا پس از ترخیص از بیمارستان باید ۱۴ روز در منزل ایزوله شود
دکتر جواد اکبری زاده معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفتگو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: از مهمترین علائم ویروس کرونا تب، لرز ، سرفه خشک و تنگی نفس است .

وی افزود: اما این علائم و یا از دست دادن حس بویایی و چشایی نیز نمی‌تواند قطعا نشانه ای از کرونا باشد و با توجه به بیماری های زمینه ای ممکن است علائم بیماری دیگری هم باشد .

اکبری زاده بیان داشت: در صورتی که جواب تست کرونا بیمار مثبت اعلام شود ، در اقدام نخست ضمن رعایت خونسردی در بیمارستان بستری و به مدت لازم خدمات پزشکی دریافت می کند.

وی گفت: پس از ترخیص بیمار نیز باید در منزل به صورت جدا گانه ایزوله شود و افراد خانواده نیز به طوری از فرد بیمار جدا باشند.

اکبری زاده بیان داشت: استفاده از سرویس بهداشتی فرد بیمار نیز توصیه می شود جدا از سایر افراد خانواده باشد ، در غیر این صورت باید به صورت مداوم ضدعفونی گردد.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطر نشان کرد: فرد مبتلا به کرونا همچنین به مدت ۱۴ روز در اتاق جداگانه ای به استراحت بپردازد و جدا از خارج شدن از منزل خودداری کنند.

وی گفت: افراد خانواده نیز ضمن رعایت نکات بهداشتی سعی کنند تا ظرف غذای بیمار را به صورت جداگانه در اختیار وی قرار دهند.

معاون بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: برای خانواده هایی نیز که توان ایزوله افراد را ندارند مکانی در نظر گرفته شده است تا فرد بیمار آنجا بستری شود.

اکبری زاده بیان داشت: شهروندان برای مراقبت از خود تا حد امکان از منزل خارج نشوند تا بتوانیم در کنار هم این ویروس ناشناخته را شکست دهیم.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark