داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
یادداشت عباس نورزایی
دیدن مکاتبات و سخنرانی های نمایشی، برای مردم سیستان چندش آور شده است
کد مطلب: ۶۴۰۲۳
تاریخ انتشار:شنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۴۶
کشاورزی امسال در سیستان، پودر شد و ته مانده ی آن هم با طوفان های هفته ی گذشته به هوا خاست.
دیدن مکاتبات و سخنرانی های نمایشی، برای مردم سیستان چندش آور شده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا :اما حدود یک ماه قبل، با مطالبه ی مردمی، طوفانی دیگر مدیران و مسئولین و وکلا و سیاسیون استان را وادار کرده بود تا هر کدام با ترفندی و روشی خاص، زبان در کام بچرخانند و گزارشی و آماری بدهند، فضای مجازی و رسانه ای را به خود اختصاص دهند و آینده ی مردم دردمند سیستان را گل و بلبل ترسیم کنند.

در این پروپاگاندای منیتی، هر کسی سعی کرد پرسوزتر، نقش اجرا کند. چه کلیپ هایی که مجلسیان به نوبت و در رقابت با هم پخش نکردند و چه هیاهوهایی که در کانال های متعدد می‌آفریدند.

حالا حدود یک ماه است که از این خسارات عمدیِ زده شده به کشاورزان سیستانی می گذرد. همواره مترصد بودم ببینم کدام مقام مسئولی خبر پرداخت خسارات مردم، مبلغ اعتبار تخصیص یافته، زمان و گردش کار مربوطه را می دهد.

ظاهراً تنها خبری که دیگر نخواهیم شنید، همین نتیجه است. نمایندگان مجلس همواره در حال رزمایش رومیزی هستند. کمپین های حمایت از خود را هدایت می کنند، نطق های آتشین می کنند و هر کدام توپ را در میدان دیگری می اندازد و صدا و تصویر می آفرینند تا در تبلیغاتی دیگر برای عوامفریبی بهره گیرند.

مردم ما که نجابت شان زبانزد خاص و عام است، همچنان چشم به وعده های داده شده برای پرداخت خسارت، در این وانفسای وسیله انگاریِ مردم، گرفتار تارهای عنکبوتی دسایس پرورده شده هستند.

مدیران وظیفه مند در مدیریت بحران استان، شفاف برای مردم توضیح دهند، فرآیند پرداخت خسارت را که با برآورد میزان خسارات شروع شده است، هم اکنون در چه مرحله ای است؟
چه میزان اعتبار برای این خسارات و از چه محلی تأمین شده است؟
کی و چگونه خسارات پرداخت می شود؟
اگر همه در مرحله ی حرف و پروپوگاندا است، باز هم صداقت به خرج بدهند و واقعیت را به مردم بگویند تا از زندگی بازنمانند و فکری نو دراندازند.

نمایندگان محترم مجلس، از حجم پروپاگاندا هایشان بکاهند و از نتایج این همه گفته و نوشته، گزارش بدهند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark