داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
مرگ کودک یمنی پس از دیدار با مادرش در آمریکا
کد مطلب: ۶۵۷۴۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۶:۴۳
عبدالله حسن، کودک دوسالۀ یمنی پس از آخرین دیدار با مادر در آمریکا جان خود را از دست داد.
مرگ کودک یمنی پس از دیدار با مادرش در آمریکا
عبدالله حسن، کودک دو سالۀ یمنی که در بیمارستانی در ایالت اوکلند آمریکا تحت مداوا بود و پزشکان او را به کمک دستگاه‌ها زنده نگاه داشته بودند، سرانجام پس از آخرین دیدار با مادر جان سپرد.

داستان تلخ زندگی این کودک پس از آن خبرساز شد که دستگاه اجرایی آمریکا در پی فرمان ممنوعیت سفر دونالد ترامپ با درخواست ویزای مادرش شیما سویله مخالفت کرد و به این ترتیب برای مدتی طولانی مانع عملی شدن آخرین دیدار آنها شد.

این کودک دو ساله که از اختلال مغزی ژنتیکی رنج می‌برد، اکتبر گذشته به همراه پدرش به آمریکا آمده بود. آخرین دیدارش با مادر نیز تنها زمانی ممکن شد که پدرش علی حسن از طریق رسانه‌ها از دونالد ترامپ درخواست کرد تا اجازۀ صدور ویزا برای همسرش را ممکن کند.

به گزارش یورونیوز، شیما سویله برخلاف همسر و فرزندش (که شهروند آمریکا هستند) دارای ملیت یمنی بود. او سرانجام هفتۀ گذشته تحت فشار افکار عمومی و گروههای مدافع حقوق بشر توانست وارد خاک آمریکا شود. این درحالی بود که پزشکان به پدر کودک اعلام کرده بودند که فرزندشان را حداکثر می‌توانند برای یکماه به کمک دستگاه‌ها زنده نگه دارند.

بیشتر بخوانید:

فریاد حمایت کاربران توئیتر از مردم مظلوم یمن +تصاویر
ترامپ، کودک دو ساله در حال مرگ را از دیدن مادرش محروم کرد +عکس
بنا بر اعلام شورای روابط آمریکایی-اسلامی، عبدالله حسن روز جمعه در بیمارستان کودکان شهر اوکلند کالیفرنیا درگذشت.

سعد سویلم، وکیل حقوق بشر در آمریکا می‌گوید: «این زوج جوان و تنها فرزندشان الهام بخش جامعۀ آمریکا برای روبرو شدن با واقعیت‌های تلخ فرمانهای ممنوعیت سفر دونالد ترامپ بودند. عبدالله حسن در دوران زندگی کوتاهش راهنمای همۀ ما برای مبارزه با بیگانه ستیزی و جدا کردن خانواده‌ها بود.»

منبع: تسنیم
Share/Save/Bookmark