داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۵
 
تأکید بر شناسایی و ساماندهی افراد بازمانده از تحصیل
کد مطلب: ۳۳۶۰۳
تاریخ انتشار:يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۳۳
هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل تصریح کرد: بحث کودکان بازمانده از تحصیل که تعداد آنها کم نیست در تحول سیاسی و اجتماعی هر منطقه نقش به سزایی دارد.
تأکید بر شناسایی و ساماندهی افراد بازمانده از تحصیل
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: جلسه شورای آموزش و پرورش زابل در محل فرمانداری شهرستان زابل برگزار شد.

در این جلسه منصور کیانی افصلی رئیس اداره آموزش و پرورش زابل با تبریک هفته دفاع مقدس و با بیان ایثار گری ها و رشادت هایی که رزمندگان در جبهه های نبرد بر ما ارزانی داشتند تا استقلال و مرز و خاکمان حفظ شود گفت: امیدواریم که بتوانیم از این ایثارگری ها و رشادت طلبی های آنان بهره مندی های لازم را داشته باشیم.

وی در خصوص برنامه های آموزش و پرورش در سال تحصیلی 93-94 اظهار داشت: در آموزش و پرورش استان امسال را سال اصلاح فرآیندها و حسن استفاده از ظرفیت ها نامگذاری شد و ما در آموزش و پرورش زابل این را به عنوان کیفیت بخشی مصالح آموزشی و پرورشی نامگذاری کردیم.

وی ادامه داد: در این خصوص کمیته هایی تعریف کردیم که ما در قالب کمیته های کیفیت بخشی کارهای خودمان را انجام می دهیم که راندمان آموزش و پرورش را بالا ببریم.

کیانی با بیان اینکه انشاالله بتوانیم فرآیندهای دست و پاگیر را که در آموزش و پرورش وجود دارد کمتر کنیم افزود: ما امیدواریم که امسال از تمام ظرفیت های موجود در آموزش و پرورش در جهت درآمدزایی، تجهیز مدارس، مدرسه محوری و در جهت بهسازی و ساماندهی نیروی انسانی بهره ببریم.

مدیر آموزش و پرورش زابل در ادامه در خصوص بخشنامه جدید در خصوص جذب کودکان بازمانده و تارک تحصیل بیان داشت: طبق این بخشنامه از ما خواسته اند که یک کارگروهی را تشکیل بدهیم در جهت شناسایی و جذب افرادی که از تحصیل جامانده و یا به دلایل مختلف ترک تحصیل کرده اند.

هوشنگ ناظری فرماندار ویژه زابل در ادامه تصریح کرد: بحث کودکان بازمانده از تحصیل که تعداد آنها کم نیست در تحول سیاسی و اجتماعی هر منطقه نقش به سزایی دارد.

ناظری افزود: در نظام جمهوری اسلامی بحث علم آموزی از اهمیت ویژه ای برخوردار است لذا این موضوع نیز باید سریعا در دستور کار قرار گیرد.

وی در پایان بیان کرد: در جهت شناسایی و بدست آوردن آمار دقیق تعداد افرادی که تارک یا بازمانده از تحصیل می باشند و چگونگی جذب این افراد به تحصیل نیازمند ارائه راهکارهای مناسب می باشیم که لذا از همه دوستان می خواهم که راهکارهای مناسب را ارئه دهند تا مورد بررسی قرار دهیم.
Share/Save/Bookmark