داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
طارمی: اگر بازیکن السد یا الدحیل بودم، 30 گل می‌زدم/پیشنهاد اروپایی دارم
کد مطلب: ۶۶۸۲۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۳۱
مهاجم ملی پوش کشورمان و عضو باشگاه الغرافه به وضعیتش در فصل جاری پرداخت.
طارمی: اگر بازیکن السد یا الدحیل بودم، 30 گل می‌زدم/پیشنهاد اروپایی دارم
روزنامه الوطن قطر گفت‌و‌گویی مفصل با مهدی طارمی مهاجم ایرانی الغرافه انجام داده است. این روزنامه در ابتدای این مصاحبه به تعریف از مهاجم ایرانی باشگاه قطری پرداخته و نوشته است: مهدی طارمی، یکی از مشهورترین بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران به علت آمادگی جسمانی خوب خود و به ثمر رساندن گل‌ها است. این بازیکن توانایی تهاجمی خود را ثابت کرده و یک تک تیرانداز با تیم ملی ایران و باشگاه پیشینش پرسپولیس محسوب می‌شد.

این روزنامه نوشت: طارمی در فصل گذشته 14 گل به ثمر رسانده بود اما در این فصل به طور کامل ناپدید شد و عملکرد خوبی را به عنوان مهاجم نوک ارائه نکرد و تیم او نیز در آخرین بازی در جام پادشاهی با شکست از دور مسابقات کنار رفت.

در این گفت‌و‌گو طارمی در خصوص شرایط خودش، باشگاه الغرافه و همچنین پیشنهاداتی که دارد به صورت شفاف صحبت کرده است.

* در ابتدا در مورد حذف‌تان از جام امیر قطر توضیح دهید؟

بدون شک ما از این شکست و حذف شدن از این رقابت‌ها بسیار ناراحت هستیم، ما بازی خوبی از خودمان به نمایش گذاشتیم، به نظرم ما یکی از بهترین بازی‌های فصل را در این رقابت‌ها انجام دادیم اما متاسفانه نتیجه عکس ‌آن چیزی شد که ما انجام دادیم. من از این حذف شدن زودهنگام بسیار ناراحت هستم چون انگیزه بسیار زیادی داشتیم تا به مراحل بالای رقابت‌ها برسیم.به نظرم ما مقابل یکی از قدرتمندترین باشگاه‌های قطر شکست خوردیم. چون این باشگاه واقعا در سطح آسیایی است. این طبیعت فوتبال است و باید آن را قبول کنیم و شکست را بپذیریم.

* الغرافه در بدترین حالت خودش هم بازی‌های خوبی از خودش به نمایش گذاشت. مخصوصا در بازی با السد خیلی خوب ظاهر شد. به نظرت رمز این نمایش قوی چیست؟

به نظرم اکثر بازیکنان در الغرافه مقابل السد یا الدحیل اعتماد به نفس خود را از دست دادند. نمی‌دانم دلیل این اتفاق چیست؟ فصل گذشته ما تیم بسیار خوبی داشتیم و به صورت گروهی بازی می‌کردیم. فصل را با قرار گرفتن در رده چهارم به پایان بردیم در حالی که این فصل در نتایج و سطح بازی‌ها ضعیف عمل کردیم. در برخی بازی‌ها دو بار پیاپی به پیروزی می‌رسیدیم و بعد از این بردها، افت می‌کردیم. نمی‌دانم دلیل این افت و خیزها چیست و نمی‌توانم توضیح دهم.

* به نظرتان دلیل اصلی این عملکرد ضعیف چیست؟

در برخی بازی‌ها روش بازی که ما ارائه می‌دادیم اعتماد به نفس خودمان را از دست می‌دادیم مثل بازی با السد که ما نزدیک به برد بودیم اما در ثانیه‌های پایانی السد نتیجه را برگرداند و بعد از بازی السد ما الاهلی را با نتیجه 4 بر 2 شکست دادیم اما به شکل عجیبی در دو بازی بعد شکست خوردیم.

* به نظرتان مشکل اصلی تیم از نظر فنی و تاکتیکی است؟

به نظرم هم از لحاظ تاکتیکی و هم از لحاظ از دست دادن اعتماد به نفس از سوی بازیکنان دلیل این باخت‌ها بوده است. البته نباید فراموش کرد که خستگی بازیکنان نیز دلیل این باخت‌ها می‌تواند باشد.

* منظورتان از خستگی چیست؟ آیا این خستگی به دلیل عدم آمادگی خوب پیش از فصل بوده است؟

نمی‌دانم که در اردوهای پیش از فصل چه گذشته است؟ چون من در این اردوها حضور نداشتم و به همراه تیم ملی ایران در جام جهانی 2018 روسیه بودم. من بعد از اتمام جام جهانی به تمرینات تیم برگشتم و به اردوی تیم ملحق شدم.ما این فصل را خوب آغاز کردیم اما بعد از 4 الی 5 هفته افت‌مان آغاز شد و نمی‌دانم دلیل این افت و ضعف چیست؟

* مهدی طارمی نام بزرگی در فوتبال آسیاست اما در این فصل موفق نشد تیمش را برای رسیدن به قهرمانی کمک کند. توضیح می‌دهید؟
اگر درباره السد یا الدحیل صحبت می‌کنیم ما دو باشگاهی را می‌بینیم که به صورت گروهی و جمعی خیلی خوب بازی می‌کنند اما ما در الغرافه این اتحاد و بازی جمعی را نداریم. به همین خاطر من هر چه در توان داشتم برای تیم گذاشتم. همچنان که برای تیم ملی کشورم در جام جهانی 2018 بازی کردم.خدا را شکر توانایی‌های خودم را در این تیم نشان دادم اما من به همراه الغرافه حمایت کافی که بونجاح در کنار ژاوی،‌گابی، هیدوس و عفیف داشت را، نداشتم. همچنین در تیم الدحیل نیز حمایتی که از یوسف العربی به وسیله کریم بوزضیف و ناکاجی‌ما داشت،‌ را نداشتم. به همین خاطر تیم ما با تیم الدحیل السد متفاوت است و نباید من را با بونجاح و العربی مقایسه کرد.

* الغرافه اسنایدر را در ترکیب داشت. نظرتان چیست؟

من در فصل گذشته به همراه اسنایدر حدود 14 الی 15 گل به ثمر رساندم و این گل‌ را تنها در نیم فصل دوم به ثمر رسید اما در این فصل اسنایدر در اکثر بازی‌ها مصدوم بود و نتوانست در ترکیب تیم حضور پیدا کند و این عدم حضور اثرات منفی بسیاری در عملکرد تیم داشت. اعتراف می‌کنم که در این فصل من عملکرد خوبی نداشتم و تنها 8 گل به ثمر رساندم و این برای یک مهاجم نوک، آمار ضعیفی است اما من تصور می‌کنم دلیل این عملکرد ضعیف من تنها غیبت اسنایدر نبود. به نظرم تیم الغرافه نیز قربانی روشی شد که گورکوف سرمربی تیم آن را اتخاذ کرده بود. من در این روش بازی نمی‌توانستم بازی خودم را انجام دهم. سیستم اکثر تیم‌های حاضر در لیگ قطر 4-3-3 است اما گورکف زمانی که هدایت الغرافه را به دست گرفت از سیستم 4-4-2 استفاده کرد. بازیکنان الغرافه نتوانستند خودشان را با این سیستم وفق دهند اما برای من مشکل ایجاد نشد چون وقتی در پرسپولیس بودم با این سیستم بازی می‌کردم. مثلا در تیم الغرافه برخی از بازیکنان 10 الی 12 کیلومتر دوندگی داشتند و برخی تنها 6 کیلومتر دوندگی داشتند. به همین خاطر این سیستم بازی باعث شد برخی بازیکنان خستگی مفرطی داشته باشند و در تطبیق خودشان با این سیستم دچار مشکل شود. تیم 11 بازیکن دارد و باید در میان این بازیکنان یک توازنی ایجاد شود. مخصوصا زمانی که شما با سیستم 4-4-2 بازی می‌کنید باید تمام بازیکنان با قدرت ظاهر شوند و این خلاصه‌ای از مشکلاتی بود که ما در این فصل تجربه کردیم.

* نظرت درباره فوتبال قطر به صورت کلی چیست؟

به نظرم بازیکنان قطری تمام امکانات و لوازم لازم برای رسیدن به بهترین سطح فوتبال را دارند اما برخی از آنها ذهنیتی دارند که به همراه فوتبال نوین نیز باید مسئولان این شرایط را برای فوتبال قطر فراهم کنند تا بازیکن این فکرها را نکند. ما در برخی بازی‌ها می‌بینیم که بازیکن کم کاری می‌کند و به اندازه خودش بازی نمی‌کند و تمرکز کامل روی بازی ندارد و این باعث می‌شود او از جو بازی خارج شود. برخی از بازیکنان نیز به یک نمایش صوری روی می‌آورند و خودشان را به مصدومیت می‌زنند و این باعث می‌شود که ریتم بازی به هم بخورد و سرعت بازی گرفته شود و این چیزی است که شما در جام ملت‌های آسیا یا جام جهانی نمی‌بینید.

* آیا مهدی طارمی از این جزئیات تاثیر پذیرفته است؟

بدون شک من جزو جدایی ناپذیر تیم هستم. من مغرور نیستم و برای خودم بازی نمی‌کنم. اینجا آمدم تا به تیم کمک کنم و عاشق بازی‌هایی هستم که تیم با قدرت بازی می‌کند. اگر من بازیکن السد یا الدحیل بودم می‌توانستم بیشتر از 30 گل بزنم و برای آقای گلی رقابت کنم اما به همراه الغرافه رسیدن به این عدد سخت است.

*شما با مربی‌تان صحبت کردید؟

بدون شکل من همراه مربی و تمام کادر فنی تیم صحبت کردم و به آنها گفتم من می‌توانم به تنهایی بعد از اتمام تمرینات، تمرین کنم ولی آنها عذر من را خواستند و اجازه تمرین فردی به من ندادند. به استثنای یک روز که به من اجازه دادند من تمرینی اضافه داشته باشم. از زمانی که از جام جهانی روسیه و جام ملت‌ها به قطر برگشتم تمرینات اضافی من تنها در سالن ورزشی است و این برای یک بازیکن حرفه‌ای کافی نیست. یک مهاجم نیاز به تمرینات بیشتر دارد اما متاسفانه این درخواست من از سوی کادر فنی مورد قبول واقع نشد.

* آینده‌ات با الغرافه چه می‌شود؟

تا این لحظه هیچ کسی درباره این موضوع با من صحبت نکرده است. من چند پیشنهاد دارم که درباره آن با مدیر برنامه‌هایم صحبت کردم اما اکنون در چند روز آینده منتظر می‌مانم تا چه اتفاقی بیفتد. در صورت عدم تمدید قراردادم مجبورم به پیشنهادات دیگر بررسی کنم.

* چه باشگاه‌هایی به شما پیشنهاد دادند؟

گفتن اسم باشگاه‌ها بسیار سخت است اما این را می‌توانم بگویم که پیشنهاداتی از باشگاه‌هایی که حاشیه خلیج فارس داشتم و برخی خارج از این منطقه و به صورت مشخص از اروپا داشتم. به نظرم بازی در لیگ‌های اروپایی هدف هر بازیکن است. مخصوصا اینکه رقابت در آنجا بسیار سخت و نفس‌گیر است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark