داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
رفراندومی که پیش روی مردم ایران قرار دارد
کد مطلب: ۶۶۲۸۳
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۱۲
رفراندومی که پیش روی مردم ایران قرار دارد
به گزارش اوشیدا به نقل از مشرق، علی علیزاده در اینستاگرام خود با انتشار فیلم صحبت های ظریف در کنفرانس امنیتی مونیخ نوشت:

این ویدیوی چهار دقیقه‌ای ظریف را ببینید و بدست آشنایان هم برسانید، بویژه بدست آنها که این روزها به نام انتقاد از همه چیز و همه کس عملاً همدست دشمنان ایران شده‌اند.

مساله اینست: چهل سال پیش یک ملت، بعد از چند بار نیم خیز شدن در تاریخش، بالاخره تمام قد بلند شد و گفت میخواهد مستقل باشد و غرب پاسخ داد «تو تا دیروز بنده و مستعمره و برده من بودی. چگونه جرات چنین بلندپروازی و گنده‌گویی کردی؟ تو حق مستقل شدن و حق اداره امور خودت را نداری. اگر اجازه دهم فردا بحرین و یمن و امارات و سعودی و مصر هم هوس استقلال خواهند کرد.»

و اصل پرسش این است: برای حفظ استقلال، حق داشتن ابزار دفاع از خود داریم یا باید مثل حیوانی بیدفاع لحظه شماری کنیم تا درندگان جنگل مستقیم یا بواسطه کفتارها و صدامها و بن‌سلمانها و نتانیاهوهایشان حمله کنند و به دنبال مثله و نابود کردن و دریدن ما باشند؟

این ویدیو اصل حرف است. اصل دعوای امروز است. باقی حاشیه است. باقی جنگ رسانه‌ای است. باقی هیاهو بر سر هیچ است.

و مساله موشکی ما تکلیفش در واشنگتن و لندن تعیین نمیشود. در دل و ذهن من و توی ایرانی تعیین میشود. من و تویی که هر لحظه بر سر یک دوراهی درباره استقلال هستیم. هر لحظه بر سر یک رفراندوم درباره استقلال هستیم: اینکه به خاطر فشارهایی که غرب عامدانه دارد بر وضعیت معیشتی ما می‌آورد با جنگ روانی دشمن همراهی کنیم و به ان ضریب دهیم یا اینکه بر سر حقوق دفاعیمان بایستیم برغم انتقادتی که هریک از وضعیت داریم.

علی علیزاده

Share/Save/Bookmark