داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
درخواست اهالی روستای پلگی بزی از مسئولان؛
لزوم ایجاد خانه عالم در روستا/ کمبود امکانات کوچ اهالی پلگی بزی را رقم زد
کد مطلب: ۶۳۲۱۳
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۴ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۳
بیشتر روستاهای سیستان از حداقل امکانات محروم هستند که در این راستا روستای پلگی بزی از این قاعده مستثنی نیست.
لزوم ایجاد خانه عالم در روستا/ کمبود امکانات کوچ اهالی پلگی بزی را رقم زد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ خشکسالی و در پی آن بیکاری سبب کوچ شمار زیادی از روستاییان شده که در این راستا کمبود امکانات این مسئله را بغرنج تر کرده است.

شمار زیادی از روستاهای سیستان مرزی است بنابراین خالی از سکنه شدن این روستاها می تواند مشکلات بیشماری به ویژه مشکلات امنیتی را به همراه داشته باشد.

روستای پلگی بزی نیز از جمله روستاهای سیستان به شمار می رود که اهالی آن از کمبود امکانات رنج می برند و خواهان توجه بیشتر مسئولان شده اند.

کمبود امکانات کوچ اهالی روستای پلگی بزی را رقم زده است

یکی از اهالی روستای پلگی بزی به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: روستای پلگی بزی علیرغم جمعیت زیاد با مشکلات بسیاری روبرو است به طوری که صدای اهالی آن دیگر درآمده و سبب کوچ گسترده اهالی شده است.

زهرا افزود: روستای پلگی بزی مرکز پنج روستا می باشد و شغل اصلی مردم این روستا کشاورزی و دامپروری است ولی نبود آب و خشک سالی پی درپی منطقه مردم این روستا را با مشکلات زیادی روبرو کرده است.

وی ادامه داد: از مسئولین شهرستان انتظار می رود جهت کم کردن مشکلات مردم این روستا و آبادانی آن قدم بردارند.

زهرا بیان کرد: اهالی پلگی بزی با مشکلاتی ازجمله نداشتن سرویس بهداشتی مناسب، نداشتن فضای ورزشی مناسب برای جوانان و نوجوانان روستا و روستاهای تابعه که به جرأت می توان گفت که یکی از روستاهای جوان به شمار می رود روبرو هستند، اما این جوانان جهت رفتن به سالن های ورزشی در شهر هزینه زیادی متحمل می‌شوند.

این بانوی سیستانی خاطرنشان کرد: جوانان این روستا به دلیل دوری مسافت و نداشتن هزینه ها توان رفتن به اماکن ورزشی شهر را ندارند و این موضوع می تواند انحرافات بسیاری را به بار آورد.

زهرا تاکید کرد: جوانان و نوجوانان منطقه به دلیل نبود امکانات نمی توانند اوقات فراغت خود را به نحو درست غنی کنند و این موضوع می تواند زمینه ابتلا آنان به اعتیاد را فراهم کند.

وی اذعان کرد: نبود خانه عالم در مسجد روستا مشکل دیگری است که اهالی روستا از آن رنج می برند به طوری که هرساله روحانی جهت مراسمات مذهبی به روستا آمده اما به دلیل نبود خانه عالم سرگردان می شود.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark