داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
اوشیدا گزارش می دهد:
عدم پرداخت حقوق کارگران شرکت آب و فاضلاب چاه نیمه به ماه هفتم رسید/ فقر و بی پولی در شمال استان پایانی ندارد/ تهدید به اخراج تنها پاسخی که دریا
کد مطلب: ۵۹۷۳۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۳۳
کارگران شرکت آب و فاضلاب چاه نیمه چهارم از سه ماه از قبل از عید نوروز تاکنون هیچ گونه حقوقی دریافت نکرده اند و این موضوع سبب ایجاد مشکلات فراوان برای آن ها و خانواده هایشان شده است‌.
عدم پرداخت حقوق کارگران شرکت آب و فاضلاب چاه نیمه به ماه هفتم رسید/ فقر و بی پولی در شمال استان پایانی ندارد/ تهدید به اخراج تنها پاسخی که دریا
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ طبق فرمایش امام صادق (ع) مزد کارگر را باید قبل از اینکه عرقش خشک شود پرداخت کرد اما گویا مسولان امر این حدیث را به فراموشی سپرده اند.

اوضاع کار آنچنان در منطقه سیستان از وضعیت بدی برخوردار است که در صورت عدم دریافت حقوق، کارگران شاغل در شرکت آب و فاضلاب چاه نیمه چهارم نمی توانند در جای دیگری مشغول به کار شوند تا حداقل از این راه امرار معاش کنند.


تهدید به اخراج تنها پاسخی که دریافت می شود


همسر یکی از کارگران شرکت آب و فاضلاب چاه نیمه چهارم عنوان کرد: در خصوص حقوق های عقب افتاده گارگران شرکت اب فاضلاب چاه نیمه چهار باید گفت که متاسفانه همسران ما توانایی دفاع از حق و حقوق خود را ندارند چون فوری با تهدید اخراج مسولین مواجه می شوند.

فاطمه به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: کارگران شرکت آب و فاضلاب چاه نیمه چهارم متاسفانه از هفت ماه قبل تاکنون حقوق و عیدی دریافت نکرده اند که با این شیوه زندگی کردن، پرداخت هزینه های بچه داری و کرایه خونه واقعا سخت شده است.

وی افزود: خودم به شخصه زندگیم به خاطر این مشکلات با چهار تا بچه در حال از هم پاشیدن است اما مسولان این موضوع را درک نمی کنند چرا که آن ها با مشکلات این چنینی مواجه نیستند.


به دلیل نبود پول توان روزه گرفتن در فرزندانم نیست

این بانوی سیستانی اضافه کرد: اینقدر اوضاع مالی خراب است که چون در منزل چیز مناسبی برای خوردن نیست دخترانم از گرفتن روزه بازماندند که در این راستا چه کسی می خواهد جواب این روزه های نگرفته را بدهد.

فاطمه تاکید کرد: روی حقوق به هیچ عنوان حساب باز نمی کنیم چرا که به موقع پرداخت نمی شود بنابراین همیشه مجبور به قرض گرفتن از دیگران هستیم اما دیگر واقعا خجالت می کشیم از کسی قرض بگیریم.

وی افزود: به دلیل تنگ بودن دست و بال واقعا زندگی سخت شده به طوری که توانایی خرید و تامین کوچکترین مایحتاج فرزندان را نداریم.

فاطمه با بیان اینکه حدود پنج میلیون تومان از اداره طلبکاریم، خاطرنشان کرد: امیدواریم بالاخره مسولان مربوطه از خواب غفلت بیدار شوند و به فکر کارگران و کارکنان باشند.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark