داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مدیر جهاد کشاورزی زابل:
ملخ صحرایی در مزارع زابل رویت نشده است/سطح مبارزه با آفت رنگ زرد گندم به 2500 هکتار رسید
کد مطلب: ۶۹۷۲۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۱۵
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان زابل گفت: ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی زابل به کشت گندم اختصاص یافته که از این تعداد تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار با آفت رنگ زرد مقابله شده است.
ملخ صحرایی در مزارع زابل رویت نشده است/سطح مبارزه با آفت رنگ زرد گندم به 2500 هکتار رسید
سید رضا موسوی مدیر جهاد کشاورزی زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: با توجه به آفت رنگ زرد گندم به صورت روزانه مزارع سطح حوزه شهرستان زابل رصد و کنترل می شود.

وی افزود: از این رو کارشناسان و متخصصان کشاورزی نیز در مزارع کشاورزی سطح حوزه زابل حضور دارند که تا کنون حضور ملخ صحرایی در مزارع این شهرستان مشاهده نشده است.

موسوی در ادامه به مبارزه با آفت رنگ زرد گندم در زابل اشاره کرد و بیان داشت: تعداد هفت اکیپ برای مبارزه با این آفت از ابتدای ماه قبل تشکیل داده شده است و همچنان در حال مبارزه با این آفت هستند.

وی بیان داشت: مقدار سمی که در اختیار جهاد کشاورزی جهت مبارزه با آفت رنگ زرد گندم قرار داشته نیز به صورت نیم بهاء به بخش خصوصی واگذار کرده ایم تا سطح مبارزه با این آفت را سرعت بیشتری ببخشیم.

موسوی گفت: با این حال سهمیه سم موجود ، محدود بوده اما به جهت کمک به کشاورزان ، سطح هزار و ۲۰۰ هکتار از مزارع این شهرستان به وسیله سم نیم بهاء سم پاشی شده است.

رئیس جهاد کشاورزی شهرستان زابل تصریح کرد: ۹ هزار و ۳۰۰ هکتار از مزارع کشاورزی زابل به کشت گندم اختصاص یافته که از این تعداد تا کنون ۲ هزار و ۵۰۰ هکتار با آفت رنگ زرد مقابله شده است.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark