داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
قطعی آب در دمای 48 درجه!!
کد مطلب: ۶۷۲۹۱
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۱ تير ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۷
با وجود اینکه دمای هوا در چند روز اخیر افزایش بی سابقه ای داشته است، اهالی برخی از روستاهای منطقه سیستان از قطعی آب رنج می برند.
قطعی آب در دمای 48 درجه!!
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ یا آغاز فصل تابستان در شمال استان سیستان و بلوچستان همانند ۶ سال گذشته آب شرب برخی از روستاهای بالا دست شهرستان هیرمند ، بخش هایی از نیمروز و همچنین برخی از روستاهای شهرستان هامون با افت فشار رو به رو و در گاهی اوقات نیز قطع دائم است.
این معضل بیش از ۶ سال است که گریبان برخی از این روستاها را گرفته و تنها راه برای استفاده از آب شرب ، آبرسانی توسط تانکر . همچنین برداشت آب در نیمه شب است.
به گفته محمد علی پیری فرماندار شهرستان هیرمند به دلیل عدم تکمیل پروژه لوله آب رسانی جدید به شهر قرقری این مشکل هر سال در فصل تابستان به دلیل مصرف بالای مشترکین در پایین دست به وجود می آید.
وی تنها راه رفع این معضل را تکمیل پروژه جدید آب رسانی با لوله از چاهنیمه به بخش قرقری شهرستان هیرمند می داند.
جمعی از مردم بخش قرقری شهرستان هیرمند با گلایه از این روند خواستار پیگیری مسئولین و اتمام این معضل در سال جاری شدند.
یکی از اهالی روستای خاک سفیدی شهرستان هیرمند در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: گرمای هوا و نبود آب شرایط سخت و پیچیده ای را در این سال به وجود آورده است.
وی افزود: مقدار آبی که تانکر می رساند و در گالن های آب ذخیره سازی می شود صرف آشامیدن و استحمام می شود و برای استفاده از کولر های گازی مناسب نیست.


در همین راستا رضا میر رئیس اداره آب و فاضلاب روستایی شهرستان هیرمند در گفت و گو با اوشیدا گفت: روستای خاک سفیدی از مدت ها قبل با افت شدید فشار آب و قطعی همراه بوده است.
وی افزود: برای تقویت این روستا پمپ های آب نصب شده است که روزانه سه ساعت در طول شبانه روز روشن می شوند و در این مدت اهالی روستا اقدام به ذخیره سازی آب خواهند کرد.
با این حال با توجه به گرمای شدید این روزها در سیستان که گاها به ۴۸ درجه نیز می رسد، ذخیره سازی آب جهت رفع این معضل کار عقلانی محسوب نمی شود.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark