داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
دستگیری عامل شایعه پراکنی درباره ویروس کرونا در فضای مجازی
کد مطلب: ۶۹۳۶۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۰۱:۲۵
سرهنگ راستی از دستگیری فردی خبر داد که با انتشار اطلاعات کذب در خصوص ویروس کرونا در صدد شایعه پراکنی و تشویش اذهان عمومی بود.
دستگیری عامل شایعه پراکنی درباره ویروس کرونا در فضای مجازی

 سرهنگ سعید راستی رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ  اظهار داشت: در روز‌های اخیر شاهد برخی خبرسازی‌ها و شایعه پراکنی‌های کذب از سوی تعدادی از کاربران فضای مجازی بودیم که به طور عمدی و یا گاهی سهوی با انتشار مطالب کذب در خصوص ویروس کرونا، موجب ترس و نگرانی در جامعه شده بودند.

وی با اشاره به اینکه در تحقیقات پلیسی یکی از کاربران فضای مجازی که مطالب کذب را منتشر می‌کرد، شناسایی شد، افزود: تحقیقات پلیسی حکایت از این داشت، کاربر فضای مجازی یکی از دانشجویان دانشگاه‌های سایر استان‌ها است که با بارگذاری فایل‌های صوتی و کلیپ‌های تصویری ساختگی موجب تنش و اضطراب در جامعه شده است.

راستی با بیان اینکه، ماموران مرکز عملیات پلیس امنیت، مخفیگاه وی را در حوالی شهرک افسریه تهران شناسایی کردند، گفت: با هماهنگی‌های قضائی صبح روز یازدهم اسفند ماه متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی به مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ انتقال یافت.

این مقام انتظامی در خصوص اظهارات متهم گفت: متهم در بازجویی‌های اولیه به جرم خود اعتراف و هدفش را از انتشار مطالب کذب، سرگرمی و افزایش مخاطبان و دنبال کنندگان خود در فضای مجازی اعلام کرد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پایان با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شد، خاطر نشان کرد: تنها مرجع رسمی دریافت اخبار در خصوص ویروس "کرونا" صدا و سیما و دیگر رسانه‌های قانونی و رسمی هستند و شهروندان اطلاعات مورد نیاز خود را از این منابع جستجو کنند.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark