داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
آقایان استقلالی! پاتوسی تیام نشود/ زنگ خطر برای استقلال به صدا درآمد!
کد مطلب: ۶۶۳۹۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۴۸
صحبت‌های پاتوسی پس از درخشش در اولین حضورش در لیگ برتر طرفداران استقلال را به یاد روزهای خوش حضور مامه تیام انداخت که البته پایان خوشی نداشت!
آقایان استقلالی! پاتوسی تیام نشود/ زنگ خطر برای استقلال به صدا درآمد!
به گزراش اوشیدا به نقل از مشرق در جمع خریدهای نیم فصل زمستانی استقلال در فصل هفدهم لیگ برتر"مامه تیام" سنگالی خریدی بود که هنوز هم بسیاری از کارشناسان فوتبال او را ستاره‌ای خطاب می‌کنند که حضوری کوتاه مدت در باشگاه استقلال داشت و خروج زودهنگامش را به عدم مدیریت در این باشگاه مربوطه می‌دانند.

مامه تیام با سابقه حضور در آکادمی‌های فوتبال باشگاه‌های بزرگ ایتالیایی همچون یوونتوس و اینترمیلان و بازی در سری آ ایتالیا و گلزنی در ورزشگاه سن سیرو با قیمتی اندک به استقلال پیوست و از عوامل مؤثر در کسب مقام سومی این تیم در لیگ برتر، زننده گل قهرمانی در فینال جام حذفی و بهترین گلزن این تیم در رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا در صعود استقلال به دور یک چهارم نهایی رقابت‌های ۲۰۱۸ لقب گرفت.

بیشتر بخوانید:
بازیکنی که استقلالی‌ها را غافلگیر کرد!


آنچه باعث شد مدیران و به طبع هواداران باشگاه پس از آخرین بازی استقلال در اردیبهشت ماه سال جاری در دیدار برگشت مقابل ذوب آهن در چارچوب دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا، حسرتش را بخورند این بود که استقلال زودتر از باشگاه‌های متمول اماراتی و عربستانی به تیام پیشنهاد تمدید قرارداد نداده بود! بعدها شفر گفت از زمستان ۲۰۱۸ به مدیریت وقت باشگاه توصیه می کرده قرارداد تیام و جپاروف را تمدید کنند اما کسی توجهی نکرده بود!استقلال با جایگاه مردمی و سابقه طولانی در فوتبال ایران و آسیا، سکوی پرتابی مطمئن و مناسب بود تا این بازیکن که پیش از ورود به استقلال ۹ ماه تیم نداشت، امروز با کمترین تلاش بیشترین بهره مالی را در حوزه خلیج فارس و باشگاه‌های منطقه ببرد.

این روزها استقلال ستاره‌ای دیگر از قاره آفریقا در ترکیب خود می بیند که با انجام دو بازی دل هواداران را برده و مژده حضور یک تیام دیگر در ترکیب آبی پوشان می‌دهد.

" آیاندا پاتوسی" با زدن ۲ گل و دادن ۲ پاس گل در دو بازی مقابل پارس جنوبی و ذوب اهن نشان داد که همه تلاش مدیران استقلال برای ثبت قرارداد وی و گرفتن ای تی سی و کارت بازی بیهوده نبوده و حالا ثمره اش را می‌بینند.

اما با مرور اولین مصاحبه رسمی پاتوسی با رسانه‌های کشورمان می‌توان پیش بینی کرد این فوتبالیستِ اروپا دیده هم در نظر دارد از استقلال سکوی پرتابی ساخته و سال‌های باقیمانده از فوتبالش را بی دغدغه در همین منطقه دلار پارو کند!او رسماً در این باره که دوست دارد با استقلال قراردادی دائمی داشته باشد یا نه گفت: «در فوتبال امروزی هیچکس با یک باشگاه تا ابد قرارداد امضا نمی‌کند. یک فوتبالیست وقتی پیشنهاد بهتری دریافت کند، می‌ماند!».

قطعاً در دنیای حرفه‌ای نمی‌توان ایرادی به نقطه نظرات پاتوسی گرفت. او هزاران کیلومتر از زادگاهش دور شده تا کسب درآمد کند و این بر مدیران باشگاه استقلال واجب است که با درنظر گرفتن وضعیت قرارداد قرضی این بازیکن از حالا در اندیشه تمدید قرارداد با این فوتبالیست باهوش آفریقای جنوبی باشند.

بی گمان حضور پاتوسی در لیگ قهرمانان آسیا و دیده شدن از سوی باشگاه‌های متمول عربی دریچه مطلوبی پیش روی این بازیکن باز خواهد کرد تا در مسیر تیام و تیام هایی قدم بردارد که مجموعه‌هایی همچون استقلال را سکوی پرتابی عالی برای رسیدن به مقاصدشان در نظر می‌گیرند.

امید است در پایان فصل جاری فوتبالی شاهد اتفاقات بهار و تابستان امسال بر سر مذاکره با پاتوسی در ترکیه و دیگر کشورهای منطقه نباشیم. مواردی که درباره تیام اعمال شد و در یکی از نادرترین موارد یارگیری در دنیای فوتبال مدیرعامل وقت باشگاه برای مذاکره با بازیکن راهی خارج از کشور (شهر استانبول در ترکیه) شد! پاتوسی تیام نشود! مدیران استقلال از حالا به فکر مذاکره با پاتوسی باشند!
Share/Save/Bookmark