داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
کارشناس مذهبی زابل در گفتگو با اوشیدا،
زنان و دختران باید از حريم ، حرمت فرهنگ و هويت اسلامي پاسداری کنند
کد مطلب: ۳۹۳۹۱
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۴۲
کارشناس مذهبی زابل گفت: آن حضرت بانویی با صفات خاص و دارای شخصیتی برجسته در خاندان اهل بیت (ع)است.
زنان و دختران باید از حريم ، حرمت فرهنگ و هويت اسلامي پاسداری کنند
حجت الاسلام نادر جهانتیغ مدرس حوزه و کارشناس مذهبی زابل در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا با تبريک ولادت حضرت معصومه(س) و روز دختر گفت: زنان بايد از حريم و حرمت فرهنگ و هويت اسلامي در برابر رسوخ فرهنگ غرب پاسداري کنند.

حجت الاسلام و المسلمين جهانتیغ افزود: حدود يک قرن است که دشمن تلاش مي کند دختران و زنان ايراني را از هويت ايراني و اسلامي خود تهي و بيگانه کند اما زنان بايد با ايمان و اراده باشند تا عفت و پاکدامني آن ها خدشه دار نشود.

وی بیان کرد: دختران جامعه که مادران و زنان آينده هستند بايد نسبت به واقعيت هاي جهان ديدي دقيق داشته باشند و بدانند که غربي ها با بسط فرهنگ منحط خود در جامعه اسلامي قصد تسلط بر آن ها را دارند.

کارشناس مذهبی زابل با اشاره به اینکه امروز به برکت وجود حضرت معصومه(س) شهر قم به عنوان مرکز علوم مذهبی دنیا معرفی شده است، افزود: از دیرباز و هم‌اکنون نیز علوم و معارف دین مبین اسلام از این پایگاه علوم دینی و شیعی به جهان صادر می‌شود.

حجت الاسلام جهانتیغ بر الگوبرداری زنان و دختران جامعه اسلامی از شخصیت و سیره حضرت فاطمه معصومه(س) تاکید کرد و گفت: آن حضرت بانویی با صفات خاص و دارای شخصیتی برجسته در خاندان اهل بیت (ع)است.

وی اضافه کرد: از سالروز ولادت باسعادت حضرت معصومه(س) تا ولادت امام رضا(ع) به عنوان دهه کرامت یاد می‌شود که باید در شان این بزرگواران مراسم و جشن‌هایی برگزار شود و در این مراسمات باید اندیشه‌ها و منش این امامان معصوم (ع) را در جامعه بازگو و تبیین کنیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark