داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
ورود لوازم خانگی سامسونگ و ال‌جی بجای پول بلوکه شده، توهین به کشور است
کد مطلب: ۷۴۱۲۱
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۲ شهريور ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۳۷
سلیمی گفت: آمریکا به کره جنوبی اجازه داده به جای پول های بلوکه شده ایران، تجهیزات و لوازم خانگی به ایران بدهد؛ این صحبت، توهین به کشورمان است چون امروز ایران پانصد کارخانه تولید لوازم خانگی دارد که نزدیک به ۱۵ میلیون انواع لوازم خانگی را تولید می کنند که نشان دهنده جهش در این حوزه است.
ورود لوازم خانگی سامسونگ و ال‌جی بجای پول بلوکه شده، توهین به کشور است

به گزارش اوشیدا به نقل از دیار آفتاب؛  چندی قبل زمزمه هایی مبنی بر حضور مجدد دو برند بد عهد کره ای یعنی ال‌جی و سامسونگ به کشور به گوش رسید. در همین راستا، نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی از جمله حجت الاسلام سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس در تذکراتی نسبت به ورود مجدد این دو برند بد عهد به کشورمان هشدار دادند.

 حجت الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس در گفتگو با دیارآفتاب در خصوص نگرانی از حضور مجدد دو برند معروف لوازم خانگی کره ای در ایران علیرغم بد عهدی ها، گفت: سامسونگ و ال‌جی دو برند معروف کره جنوبی با خروج آمریکا از برجام، بدون در نظر گرفتن تعهدات خود به ایران، از کشور خارج شدند. البته دولت این کشور نیز با فشار آمریکا دارایی های ایران را بلوکه کرد که بنابر آمار، این میزان به ۷ میلیارد دلار می رسد.

وی افزود: آمریکایی ها پس از حضور بایدن در جایگاه ریاست جمهوری، به کره جنوبی اجازه دادند به جای پول های ایران، تجهیزات و لوازم خانگی به ایران بدهد. این صحبت، توهین به ایرانی هاست. امروزه کشورمان پانصد کارخانه تولید لوازم خانگی دارد که نزدیک به ۱۵ میلیون انواع لوازم خانگی را تولید می کنند که نشان دهنده جهش ایران در این حوزه است.

سلیمی تصریح کرد: کره جنوبی ها نشان داده غلام حلقه به گوش آمریکاست و با چشمک او حرکت می کند و به راحتی به ایران خیانت کرده و می کند. همینطور بنا بر برخی گزارش ها، نزدیک به ۷۰۰میلیارد تومان حقوق دولت در بخش گمرکی را نداده اند. لذا با توجه به سابقه بد کره جنوبی و این دو برند و همینطور روند رو به پیشرفت تولید لوازم خانگی در ایران، بایستی حساسیت لازم برای ورود مجدد آنها به کشور به وجود بیاید.

وی خاطرنشان کرد: به همین علت تذکر دادیم تا این اتفاق تکرار نشود و مسئولین هم از جمله رئیس جمهور تصریح کرد که چنین اجازه ای به کره ای داده نخواهد شد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark