داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
مشکلات طرح ۴۶ هزار هکتار بر طرف شود/ دولت شغل پایدار برای جوانان ایجاد کند
کد مطلب: ۶۸۱۹۱
تاریخ انتشار:جمعه ۱۹ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹
نماز عبادتی سیاسی و دشمن شکن جمعه شهر بنجار به امامت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا پارسا برگزار گردید.
مشکلات طرح ۴۶ هزار هکتار بر طرف شود/ دولت شغل پایدار برای جوانان ایجاد کند
به گزارش اوشیدا؛ حجت الاسلام پارسا در خطبه های نماز جمعه شهر بنجار به ۱۹ مهر ماه سالروز سخنرانی تاریخی مقام معظم رهبری راجع به کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند کانون های فرهنگی و هنری مساجد را دریابید. همه ارگانها و دستگاه‌ها به کمک این کانون‌ها بشتابند تا جوانان را به مسجد جذب کنند و از آسیب‌های اجتماعی جلوگیری کنند.
خطیب جمعه بنجار به بیستم مهر ماه روز ملی کاهش اثرات بلایای طبیعی اشاره و تصریح کرد: اصل و لازمه مبارزه با حادثه و بلا و مصیبت جلوگیری از حادثه است. راه پیشگیری از هرگونه حادثه و بلا این است که ما اصل مقاوم سازی را رعایت کنیم و نسبت به استحکام بنا و ابنیه اقدامات بیشتر را انجام بدهیم‌.

وی در ادامه تاکید کرد: مشکل امروز مردم سیستان که چند روزی است که مردم با آن پنجه دست و پنجه نرم می کند مشکل کمبود گاز است که متاسفانه بر اثر صادرات و مدیریت ناصحیح، مردم در مشکلات به سر می برند و بعضی بازار سیاه درست کرده اند و دلالی می کنند.

وی افزود: مسئولین محترم باید نسبت به رفع مشکلات اقدامات لازم را انجام بدهند و اداره استاندارد و صنعت, معدن و تجارت نسبت به وزن کپسول گاز حساسیت بیشتری به خرج بدهند چرا که کم فروشی و گرانفروشی در بعضی جاها مشاهده شده است.

حجت الاسلام و المسلمین پارسا گفت: ۲۵ مهرماه روز پیوند اولیا و مربیان است و این پیوند می تواند باعث رشد و شکوفایی استعداد های پنهان دانش آموزان شود و قطعاً دانش آموزان می توانند آینده جامعه اسلامی را رقم بزند.

وی گفت: مقام معظم رهبری در دیدار اخیر خودشان با نخبگان به نکات اساسی و کلیدی اشاره داشتند, شروع حرکت علمی کشور مستلزم رفع موانع تولید و علم می باشد. هر جوان در هر رشته و استعداد و خلاقیت ای که علاقه مند است ادامه تحصیل دهد و باید زیرساخت ها را آماده کنیم برای جوانانی که تحصیلات خود را تمام می کنند .
وی افزود: دولت باید یک شغل پایدار ایجاد کند و از بالا رفتن سن ازدواج جلوگیری کنیم چرا که جامعه دچار ناهنجاری های اجتماعی می شود.

خطیب جمعه شهر بنجار در ادامه به سپری شدن ۴۰ سال از انقلاب اسلامی اشاره و افزود: در حوزه های دفاعی, موشکی, تکنولوژی, نانو و سلول‌های بنیادین تولید علم و صنعت به جایگاه خوبی رسیده ایم و این پیشرفت مرهون خون شهدای عزیز انقلاب اسلامی ایران است و حضور مردم در صحنه و افزایش روز افزون قدرت نیروهای مسلح ما و رهبری پیامبرگونه مقام معظم رهبری امروز مثل کوه استوار در برابر دشمنان ایستاده است.

حاج آقا پارسا به مشکلات طرح ۴۶ هکتاری اشاره و تاکید کرد: مشکلات این طرح به سرعت برطرف شود تا کشاورزان ما برای کشت پاییزه و فصل زراعت مشکلی نداشته باشند از مجری طرح و از دست اندرکاران خواهشمندیم که رضایت خدا و رضایت مردم مدنظر قرار بدهند و حق آنها ضایع نشود و قطعاً طرح ۴۶ هزار هکتار دارای نواقص عدیده ای است باید برطرف کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark