داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
گشایش‌های امیدبخشی در راه است/باید به جوانان میدان داد
کد مطلب: ۷۴۲۱۲
تاریخ انتشار:شنبه ۱ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۴۰
رئیس جمهور گفت: بنده به ملت ایران اعلام می‌کنم که گشایش‌های خوب و امیدبخشی در کشور در پیش است و به آینده باید بیش از این امیدوار بود.
گشایش‌های امیدبخشی در راه است/باید به جوانان میدان داد

به گزارش اوشیدا به نقل از راه دانا؛ آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی عصر جمعه در دیدار نخبگان و منتخبان استان اردبیل در سالن ولایت اظهار کرد: ما امروز دغدغه‌های جوانان، فعالان اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی را با نگاه رفع محرومیت از چهره استان اردبیل شنیدیم و تلاشمان بر این خواهد بود تا در چهار سال پیش رو مشکلات و نارسایی‌ها را در همه بخش‌ها رفع کنیم.

 
وی با تبریک میلاد نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق (ع) تصریح کرد: فلسفه میلاد و بعثت نبی مکرم اسلام جز تعلیم و تربیت انسان‌ها و آگاهی بشریت نبوده و تقارن میلاد پیامبر با میلاد امام جعفر صادق (ع) نه تنها تصادفی نیست بلکه حکمت با مفهومی در رهروی طریق حق همچنین پایبندی به اصول انسانی دارد.
 
رئیس جمهور نام و یاد علما و مفاخر بزرگ استان اردبیل را گرامی داشت و گفت: شخصیت‌هایی همچون محقق اردبیلی و مجتهد اردبیلی از سلوک الهی و ارزشی برخوردار بودند و این علمای ربانی راه را برای رسیدن به حق و خداوند به ما نشان دادند.
 
رئیسی افزود: هر چند از محضر شخصیت‌هایی همچون محقق اردبیلی بی‌بهره ماندیم اما با حضور در کلاس درس آیت‌الله مشکینی به عنوان انسان وارسته با سلوک بی‌نظیر تقرب به خداوند را یاد گرفتیم.
 
غفلت و بی‌توجهی در حوزه فرهنگ را از بین خواهیم برد
 
رئیس دولت سیزدهم فرهنگ را از مسائل زیربنایی و بسیار تأثیرگذار در کشور توصیف کرد و ادامه داد: در کنار حل مشکلات اقتصادی و معیشتی ما از حوزه فرهنگ و توجه به این بخش غفلت نکردیم بلکه بر این باوریم جایگاه زنان، نهاد خانواده، کرامت مادران، تسهیل‌گری در امر ازدواج، بازخوانی زندگی و الگودهی فاطمه زهرا (س) برای بانوان و… باید مورد توجه قرار گیرد.
 
وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطر نشان کرد: ما تا زمانی که نتوانیم فرهنگ جامعه را اصلاح کنیم، اصلاح سایر بخش‌ها امکان‌پذیر نخواهد بود.
 
رئیسی ضرورت حمایت از جوانان، تسهیل‌گری در فرآیند ازدواج و دوری از آسیب‌های اجتماعی را با تحکیم نظام خانواده یادآور شد و اضافه کرد: شایسته است همه دلسوزان در این باب ورود پیدا کنند.
 
کار دانش‌بنیان اساس توسعه کشور خواهد بود.
 
رئیس جمهور به اهمیت کار دانش‌بنیان و بها دادن به مسائل علمی اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری نیز بر تقویت این حوزه تأکید کرده و معاونت ریاست جمهوری و وزارت علوم با حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و کارآفرینان سعی دارد تا به تقویت نظام فناورانه در کشور کمک کنند.
 
وی ضرورت راه‌اندازی پژوهشکده انرژی در استان اردبیل را ضروری خواند و بیان کرد: ما حمایت‌های همه‌جانبه را از اقتصاد دانش‌بنیان و همچنین اقتصاد گردشگری انجام می‌دهیم و بر این باوریم استان اردبیل با داشتن جذابیت‌های گردشگری از محورهای مهم توسعه‌ای به شمار می‌رود.
 
رئیسی به بازدید خود از راه آهن اردبیل اشاره کرد و افزود: قرار بود این پروژه در مدت شش سال اجرایی شود اما احداث آن ۱۵ سال به طول انجامیده و بهتر است به سرعت مردم این استان سوت قطار را شنیده و انتظار چندین ساله آنها به نتیجه برسد.
 
وی در ادامه خاطر نشان کرد: ما از تکمیل پروژه راه آهن اردبیل حمایت می‌کنیم و بر این باوریم این زیرساخت گردشگری می‌تواند در حوزه ورود گردشگران داخلی و خارجی بسیار مؤثر باشد.
 
رئیسی اعطای مشوق‌های حمایتی از سرمایه‌گذاران را در حوزه‌های مختلف در استان اردبیل یادآور شد و اضافه کرد: در این زمینه هم در بخش صنعت و هم کشاورزی و گردشگری مشوق‌ها و بسته‌های حمایتی برای سرمایه‌گذاران در نظر گرفته می‌شود.
 
وی فعال شدن دیپلماسی را حوزه اقتصادی و آب یادآور شد و بیان کرد: استانداران نقاط مرزی اختیار تام دارند تا با کشورهای همجوار و همسایه ارتباط شایسته‌ای برقرار کرده و به نوعی به تسهیل فرآیند تجارت و اقتصاد مؤثر کمک کنند.
 
رئیسی رفع بیکاری را از چهره استان اردبیل با داشتن ظرفیت‌های بی‌نظیر اقتصادی، گردشگری و صنایع تبدیلی یادآور شد و ادامه داد: دولت به رغم همه کمبودها و کاستی‌ها در دو ماه اخیر تلاش کرده تا بدون گله‌مندی مسیر توسعه کشور را در پیش بگیرد و قطعاً گشایش‌های خوب و امیدبخشی در راه است و بنده به آینده کشور امیدوار هستیم.
 
رئیس دولت سیزدهم به آسیب‌شناسی دغدغه‌ها و نگرانی‌های اجتماعی اشاره کرد و گفت: اگر امروز در کشور با آسیب‌هایی همچون مهاجرت‌های بی‌رویه، حاشیه‌نشینی، طلاق، اعتیاد و… روبه‌رو هستیم همه آنها محصول بی‌توجهی به تولید به ویژه در کانون‌های روستایی بوده است.
 
وی از روستاها به عنوان کارخانه بزرگ در مسیر تولید یاد کرد و افزود: تا زمانی که اقتصاد روستا متحول نشده و شکل فعال به خود نگیرد ما همچنان با عامل مهاجرت و به دنبال آن سایر آسیب‌ها روبه‌رو خواهیم شد.
 
رئیسی اعتماد به جوانان و نقش دادن به آنها را از دیگر رویکردها و مأموریت دولت سیزدهم اعلام کرد و ادامه داد: به استانداران تاکید کردیم که از ظرفیت و توان جوانان در عرصه‌های مختلف استفاده کرده و بخش عظیمی از کارها را با اعتماد به جوانان به این قشر فرهیخته بسپارند.
انتهای پیام؛ 
Share/Save/Bookmark