داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
گوگل به روبوت‌های خود کاراته آموزش می‌دهد
کد مطلب: ۳۵۲۴۲
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۵ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۶
گوگل در یک فایل ویدیویی نشان داده شده که Atlas 2.0 می‌تواند مهارت‌های ورزش رزمی کاراته را یاد بگیرد و از آن برای دفاع از خود استفاده کند.
گوگل به روبوت‌های خود کاراته آموزش می‌دهد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا" شرکت گوگل به تازگی "اندی روبین"(Andy Robin) مدیر مرکز موبایلی خود که از بنیانگذاران اندروید بود را از دست داد.
اما این مسئله باعث نشده است تا غول اینترنتی جهان از فعالیت‌های خود در عرصه روبوتیک باز بماند.


 گروه توسعه فناوری‌های روبوتیک گوگل الگوریتیمی طراحی کرده‌اند که باعث شده است Atlas به عنوان دومین روبوت خطرناک انسان‌نما در جهان مراحل پایانی تولید را پشت‌سر بگذارد و آماده ورود به بازار شود.

با الگوریتم جدیدی که گوگل برای روبوت‌ها تعریف کرده است مغز آنها پیشرفته‌تر می‌شود و البته فناوری جدید با همکاری محققان دانشگاه MIT و آزمایشگاه تخصصی علوم روبوتیک CSAIL تکمیل شده است.

مرکز Boston Dynamics به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های گوگل در پروژه مجزا محصول دیگری را تولید می‌کند که خطرناک‌ترین روبوت انسان‌نمای جهان محسوب می‌شود و از نظر توان فکری در رتبه نخست قرار دارد.این روبوت با نام Atlas ۲.۰ شناخته می‌شود و اگرچه از نظر قوای جسمانی قدرت بیشتری ندارد، اما توانایی مغزی و پردازش اطلاعات در آن بالاتر است.

شرکت گوگل در آزمایش‌های استاندارد مخصوص نجات، روبوت‌های امنیتی DARPA و مسابقات سالانه Robotics Challenge Trials با کمک Atlas ۲.۰ توانست تمام امتیاز را کسب کند این محصول را به عنوان قوی‌ترین روبوت معرفی کند.اما گوگل در آخرین اقدامات خود قابلیت‌های جدیدی را از این موجود آهنی به نمایش گذاشته است و در یک فایل ویدیویی نشان داده شده که Atlas ۲.۰ می‌تواند مهارت‌های ورزش رزمی کاراته را یاد بگیرد و از آن برای دفاع از خود استفاده کند.

گوگل برای این کار از پرتاب یک وزنه ۲۰ کیلوگرمی به سمت روبوت استفاده کرده است تا در نهایت این موجود بتواند آمادگی جسمانی خود برای مقابله با آن را به نمایش بگذارد.
Share/Save/Bookmark
مرجع : ایتنا
    عکاس :