داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
دستگیری باند خانوادگی سرقت‌های مسلحانه از آرایشگاه‌های زنانه در زاهدان
کد مطلب: ۶۵۸۵۲
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۰۵
جانشین انتظامی سیستان و بلوچستان از دستگیری باند خانوادگی سرقت‌های مسلحانه از آرایشگاه های زنانه در شهر زاهدان خبر داد.
دستگیری باند خانوادگی سرقت‌های مسلحانه از آرایشگاه‌های زنانه در زاهدان
به گزارش اوشیدا ؛ سردار احمد طاهری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: با دریافت گزارشی مبنی بر وقوع چند فقره سرقت مسلحانه از آرایشگاه‌های زنانه در دیماه جاری در خیابان‌های دانشجو، کوثر و مدنی شهر زاهدان در مدت کمتر از یک هفته، موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس آگاهی استان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد که این سرقت‌ها با شگردی یکسان توسط یک باند منسجم انجام شده اند.

سردار طاهری بیان کرد: مأموران پلیس با استفاده از اقدامات فنی و اطلاعاتی و بهره گیری از فناوری‌ها و شیوه های نوین پلیسی موفق شدند اعضای این باند 5 نفره را که 3 مرد و 2 زن بودند در کمتر از یک هفته شناسایی کنند.

این مقام ارشد انتظامی ابراز داشت: مأموران پلیس با کنترل نامحسوس پس از شناسایی مخفیگاه این باند در یک عملیات غافلگیرانه همه آنها را دستگیر کردند.

وی ادامه داد: در بازرسی از مخفیگاه این متهمان یک قبضه تپانچه دولول و مقدار 2 کیلو و 300 گرم مواد مخدر از نوع تریاک کشف شد.

سردار طاهری ابراز داشت: سارقان در ابتدا منکر هرگونه جرم ارتکابی شدند اما با ارائه اسناد و ادله به ناچار لب به اعتراف گشودند.

وی درباره نحوه سرقت این باند توضیح داد: سارقان که اعضای یک خانواده بودند با استفاده از یک دستگاه خودروی پژوپارس، آرایشگاه‌های مورد نظر را شناسایی می کردند و پس از آن 2 خانم از اعضای این باند که مادر و دختر بودند به بهانه گرفتن نوبت وارد آرایشگاه ها شده و در موقعیتی مناسب به سایر اعضای باند که فرزندان و داماد خانواده بودند اعلام تا آنها نیز وارد شوند و سپس همگی اقدام به سرقت طلاجات، وجوه نقد واموال باارزش داخل آرایشگاه می‌کردند.

جانشین فرماندهی انتظامی سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به اینکه وجوه حاصل از فروش اموال مسروقه به حساب یکی ازخانم‌های اعضای باند(مادر خانواده) واریز می‌شد حساب نامبرده مسدود و مالخری هم که اقدام به خرید طلاهای سرقتی کرده بود شناسایی و دستگیر شد.

انتهای پیام/75005
Share/Save/Bookmark