داخلی آرشيو خبر صفحه سیاسی
امتیاز مثبت 
۰
 
ترامپ بار دیگر منفعت خود را بر مصلحت آمریکا ترجیح داد
کد مطلب: ۷۱۷۹۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۲۳
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در بیانیه‌ای با انتقاد از اقدام رئیس جمهور این کشور در لغو مذاکرات درباره بسته کمک‌های مالی به آسیب دیدگان از کرونا گفت که ترامپ بار دیگر نشان داد که منفعت خود را بر مصلحت آمریکا ترجیح می‌دهد.
ترامپ بار دیگر منفعت خود را بر مصلحت آمریکا ترجیح داد

به گزارش اوشیدا به نقل از فارس «نانسی پلوسی»‌رئیس مجلس نمایندگان آمریکا به اقدام «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در تعویق مذاکرات درباره بسته کمک‌های مالی به آسیب دیدگان از کرونا واکنش نشان داد.

وی در بیانیه‌ای گفت: «بار دیگر، رئیس جمهور ترامپ چهره واقعی خود را نشان داد و منفعت خود را برمصلحت کشور ترجیح داد که این کار با همراهی جمهوری‌خواهان کنگره بوده است.»

 رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه گفت که دولت وی مذاکره با دموکرات‌ها درباره کمک‌های حمایتی به مردم آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا را تا پس از انتخابات ریاست جمهوری در سوم نوامبر به تعویق انداخته است.

وی در پیامی در توئیتر نوشت: «من به نمایندگانم دستور دادم تا مذاکرات را تا پس از انتخابات متوقف کنند و بلافاصله پس از آنکه پیروز شدم من بسته حمایتی بزرگی را تصویب خواهم کرد که تمرکز آن آمریکایی‌های سخت‌کوش و کسب‌وکارهای کوچک خواهد بود.»

رئیس جمهور آمریکا اضافه کرد که وی از «میچ مک‌کونل» رهبر اکثریت سنا درخواست کرده تا به صورت تمام وقت بر روی موضوع تایید «امی‌کانی برت» نامزد عضویت در دادگاه عالی آمریکا تمرکز کند.

این توئیت ترامپ با واکنش منفی بازار سرمایه آمریکا مواجه شد و سهام داوجونز دقایقی پس از این توئیت با افت ۱.۱ درصدی مواجه شد.

گفت‌وگوهای سخت میان دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان درباره بسته حمایتی طی ماه‌های گذشته با پیشرفت اندکی مواجه بوده است. این بسته حمایتی باعث ایجاد امید در میان کسب‌وکارها و افرادی شده بود که در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا با کاهش درآمد یا بیکاری مواجه شده بودند.

Share/Save/Bookmark