داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۷
 
بازدید استاندار از تالاب بین المللی هامون/
دریاچه هامون در کنار دیگر اماکن تاریخی وفرهنگی زینت منطقه بوده است
کد مطلب: ۲۴۴۴۲
تاریخ انتشار:شنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۸
اوشیدا: از جمله آنچه آسیب دیده در این مدت خشکسالی دریاچه هامون است دریاچه هامون در کنار دیگر اماکن تاریخی وفرهنگی زینت منطقه بوده است
دریاچه هامون در کنار دیگر اماکن تاریخی وفرهنگی زینت منطقه بوده است
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: استاندارسیستان وبلوچستان در سفر به سیستان وشهر زابل در بازدید از کوه خواجه در گفتگو با خبر نگار اوشیدا گفت: در بدوسال وآغاز سال 93تصمیم بر ان شد که دیداری با بزرگان  منطق مختلف استان داشته باشیم   یکی دوروز آغازین را اختصاص دادیم به مرکز استان وما بقی ایام تعطیلات را تقسیم کردیم بین سایر شهرهای استان تا بتوانیم هم دیداری را با گروه های مرجع وشخصیت ها و نهادهای مردمی داشته باشیم وهم از نزدیک از منلطق وشهر های استان بازدید شود.
وی گفت:نظرات عزیزان در ساختن سیستانی اباد به ما کمک خواهد کرد تا ضرورت های که جهت اصلاح وپیشبرد اهدافی سازنده می باشد را انجام دهیم.                       
وی ادامه داد:انگیزه حضور در بین مردم و هم استانی ها خصوصا سیستان به جهت قابلیت های خاص خودش می باشد از جمله گردشگری سیستان قابلیتهای بسیار متنوعی دارد.
وی گفت :تاریخ   حکایت از قدمت وفرهنگی را دارد که برگرفته از نقش انسان های متمدن وطبیعتی حیرت انگیز در گذشته بوده است.
وی خاطر نشان کرد:خشکسالی در این 15ساله شکندگی هایی را برای منطقه بدنبال داشته ولی می شود تدبیر کرد وتغییراتی در جهت معیشت وکسب وکار انجام داد .
وی اظهار داشت :از جمله که آنچه در این مدت خشکسالی دچار اسیب فراوان گشته  دریاچه هامون است دریاچه هامون در کنار دیگر اماکن تاریخی وفرهنگی زینت منطقه بوده است دریاچه هامون نگاه جهان را به خودش معطوف کرده است .
وی در جهت احیائ تالاب هامون به اوشیدا گفت:این سرمایه جهانی است واز جمله مشترکات بین ما وافغانستان که باید نگاه مشترک به احیاء هامون بیندازیم و سرمایه های دوکشور را برای نجاتش به کار بگیریم این جزوءاهداف دولت می باشد.
هاشمی در خصوص اهمیت تالاب وخشکسالی سیستان گفت :درسفر ی که ریاست جمهور به افغانستان داشتنند در جمع خبرنگاران ومسوولین دوکشوربه این موضوع اشاره کردند وخواستار همکاری جهت احیاء تالاب هامون شدند که این نشان از  اهمیتی است که دولت وحکومت برای این منطقه وتالاب قائل است که به هر بهانه وفرصتی که پیش می آید این مورد را مورد توجه وپیگیری خودش قرار می دهد.
وی ادامه داد:توجه ها در این مدت به خوبی به این منطقه شکل گرفته است  امید واریم که  با توجه به بارندگیهای پایان سال 92 و بارندگیهای اکنون در گامهای نخست بتوانیم   حداقل   10هکتار تا 100هکتار را احیاء کنیم تا طراوت وشادابی به این سزمین کهن برگردد.
وی در پایان در مورد ایجاد منطقه ازاد خشکی گفت:تدابیری  اتخاذ شودبا توجه به این که عرف مردم کسب وکار در کنار مرز بوده است لذا تجارت ومبادلات مرزی نقش خاص خودش را دارد این را هم باید به روش های امروز ی ومشترک با سرمایگذاران داخلی وخارجی و وارد عمل شویم.
Share/Save/Bookmark