داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
افزایش تعداد سرعت گیر ها در بهشت جلوبندی سازان
کد مطلب: ۶۸۳۷۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۸ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۹:۰۴
شهرداری زابل به جهت کنترل سرعت خودروها همچنان به تعداد سرعت گیرهای این شهرستان اضافه می کند.
افزایش تعداد سرعت گیر ها در بهشت جلوبندی سازان
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ زابل را به دلیل وجود چاله و چوله های متعددی که سالهاست در خیابان های آن وجود دارد را همواره بهشت جلوبندی سازان می دانند.
وضعیت بد آسفالت خیابان های این شهرستان و همچنین نصب غیر استاندارد سرعت گیر توسط شهرداری و مردم عادی باعث شده است تا خسارات بسیاری به رانندگان برساند.
حتی گفته می شود بسیاری از تصادفات جاده ای در سیستان نیز بر اثر نثب سرعت گیر های غیر استاندارد و نبود آسفالت مطمعن در برخی از خیابان ها رخ می دهد.
از طرفی شهرداری زابل برای کنترل سرعت خودرو ها در محدوده بیمارستان امیر المومنین (ع) اقدام به نصب ده ها سرعت گیر کرد که ابتدا موجب نارضایتی مردم نیز شد.
به گفته فرماندار شهرستان زابل در این مسیر ۱۳۲ نفر کشته و مجروح شده اند که نصب اینگونه سرعت گیر ها می تواند در کاهش تصادفات جاده ای موثر باشد.
روش نصب سرعت گیر به جای آموزش و فرهنگ سازی به رانندگان مسئله تازه ا ی نیست بلکه همواره این ادعا وجود داشته است که شهرداری زابل برای حل مسئله صورت مسئله را پاک خواهد کرد.
موسی خمری شهردار شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: لکه گیری آسفالت در بسیاری از خیابان های شهرستان زابل انجام شده است.
وی افزود: در نظر داریم تا انتهای بلوار ارتش که آسفالت آن نیز به طور جدی تخریب شده است را ترمیم و به حالت قبل برگردانیم.
خمری خاطرنشان کرد: نصب سرعت گیر در مقابل بیمارستان امیر المومنین (ع) الزامیست چرا که رانندگان در این مسیر به عابرین پیاده توجه نمی کنند و هر لحظه ممکن است یک نفر جانش را از دست بدهد.
اما مهمترین مسئله ای که در این بین عاید رانندگان می شود خرابی جلوبندی خودروها، دسته موتور و سائیدگی لاستیک است که بر اثر ضربه وارده از سرعت گیر ای غیر استاندارد به وجود می آید.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark