داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
با شهر بدون تاکسی استان آشنا شوید/ابطال کارت سوخت در انتظار تاکسی های بدون فعالیت
کد مطلب: ۶۸۵۵۲
تاریخ انتشار:شنبه ۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۰۰
شهرستان هیرمند از جمله شهرهایی است که حمل و نقل عمومی در آن جریان ندارد.
با شهر بدون تاکسی استان آشنا شوید/ابطال کارت سوخت در انتظار تاکسی های بدون فعالیت
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ با اعلام افزایش قیمت بنزین در روزهای اخیر بسیاری از شهروندان جا به جایی با وسایل حمل و نقل عمومی را جایگزین رانندگی در سطح شهرها کرده اند.
از این رو با توجه به عدم افزایش قیمت کرایه تاکسی ها ، جا به جایی با اتوبوس و تاکسی معمولا به صرفه تر از مصرف بنزین است.
اما در بسیاری از شهرهای استان سیستان و بلوچستان آنطور که باید به حمل و نقل عمومی توجه نشده است و بسیاری از شهرهای آن فاقد اتوبوس واحد و یا تاکسی های شهری هستند.
شهرستان هیرمند در شمال استان سیستان و بلوچستان را می توان تنها شهری عنوان کرد که رانندگان شخصی نقش تاکسی های خطی را بازی می کنند .
دلیل اصلی اینکه تاکسی های بین شهری در این شهرستان فاقد فعالیت هستند آن است که سهمیه سوخت خود را که بیشتر از سایر خودرو ها است به فروش می رسانند تا از این طریق به سود بیشتری دست یابند.
مثلا بنزین ۱۵۰۰ تومانی را به جای مصرف به لیتری سه هزار تومان به فروش می رسانند تا از طرح افزایش قیمت بنزین بالاترین سود را برده باشند.
غلامرضا پیری رئیس اداره صنعت ، معدن و تجارت شهرستان هیرمند در این خصوص به خبرنگار اوشیدا؛ گفت: با توجه به اهمیت فعالیت تاکسی های سطح شهر مراتب به شهرداری این شهرستان ارسال شده است تا با تعیین نرخ کرایه و همچنین اعلام تعداد تاکسی ها نظارت مستقیم بر آنها آغاز شود.
وی افزود: در سطح شهر همچنین خودرو هایی به عنوان آژانس وجود دارند که آنها نیز به دلیل عدم فعالیت تحت نظارت قرار خواهند گرفت.
پیری بیان داشت: در صورت مشاهده عدم فعالیت از سوی تاکسی ها پرونده تخلف عرضه خارج از شبکه سوخت برای آنها صادر و به تعزیرات حکومتی ارسال خواهد شد.
وی ادامه داد: در صورت ادامه روند تخلف نیز شماره کارت سوخت خودرو های تاکسی به شرکت نفت ارسال خواهد شد تا مورد ابطال قرار گیرد.


انتهای پیام/


Share/Save/Bookmark