داخلی آرشيو خبر صفحه فناوری اطلاعات
امتیاز مثبت 
۰
 
ضعف آنتن ‏دهی و اینترنت مهم‏ترین شکایت مردم از اپراتورها
کد مطلب: ۵۸۶۵۲
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۰۶
وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ثبت نزدیک به ۲۱هزار شکایت درحوزه سرویس‌های ارتباطی در سامانه شکایات «۱۹۵» خبر داد که موضوع عدم ...
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از ثبت نزدیک به ۲۱هزار شکایت درحوزه سرویس‌های ارتباطی در سامانه شکایات «۱۹۵» خبر داد که موضوع عدم آنتن‌دهی موبایل در صدر این شکایات جا دارد. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره گزارش عملکرد در سامانه پاسخگویی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات (۱۹۵) گفت: تا بهمن ماه سال ۹۵ تعداد ۹۴۱۵ درخواست شکایت در حوزه نظارت بر سرویس‌های ارتباطی ثبت شده است. وی با بیان اینکه تعداد شکایت‌ها در سال ۹۴ حدود ۱۱۸۹۸ و در سال ۹۵ حدود ۲۱۰۴۵ بوده است، ادامه داد: از این تعداد ۹۰ درصد شکایت‌ها از اپراتورهای تلفن همراه، نهایی شده است. فرنقی‌زاد میزان رضایت مشترکان از روند رسیدگی به شکایت‌ها را ۶۰ درصد بیان کرد و با اشاره به اینکه ۲۰درصد مشترکان از روند پیگیری شکایت خود رضایت کامل نداشته‌اند، تاکید کرد: ۱۰ درصد مشترکان نیز در خصوص رضایت خود از فرآیند رسیدگی به شکایت‌ها پاسخی ارائه نکردند. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، متوسط زمان رسیدگی به درخواست‌ها و شکایت‌ها را در سامانه ۱۹۵ بین ۶ تا ۱۰ روز عنوان کرد و گفت: متوسط زمان رسیدگی به درخواست‌ها و شکایت‌ها نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۷۵ درصد کاهش داشته است.

 

وی تصریح کرد: بررسی و رسیدگی به شکایت‌های مشترکان به‌صورت روزانه و مستمر انجام گرفته و کلیه شکایت‌ها تا حصول نتیجه و اخذ رضایت کامل شاکی، پیگیری می‌شود. فرنقی‌زاد با اشاره به در نظر گرفتن زمان مقرر برای رسیدگی به شکایت‌ها و تعداد مشترکان در قیاس با تعداد درخواست‌های ثبتی و همچنین میزان شکایت‌ها یا درخواست‌های نهایی شده، عملکرد این مجموعه در حوزه رسیدگی و پاسخگویی به شکایات سازمان‌های سرویس‌دهنده را مطلوب ارزیابی کرد. وی بیشترین موضوع شکایت‌ها را در خصوص عدم آنتن‌دهی و سرویس اینترنت همراه و پیامک دانست و با اشاره به ماهیت فنی و مشکلات مرتبط با این‌گونه شکایت‌ها تاکید کرد: عوامل زیادی ازجمله سرمایه‌گذاری اپراتورها، مشکلات موجود بین اپراتورها با دیگر نهادهای تصمیم‌گیر در خصوص ایجاد سایت‌های جدید یا ممانعت مردمی باعث زمانبر شدن رسیدگی به این گونه شکایت‌ها شده است. رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به اقدامات انجام شده در این حوزه و آسیب‌شناسی و بازنگری در فرآیند شکایات اشاره کرد و گفت: با توجه به افزایش اطلاع‌رسانی عمومی سازمان و اپراتورها به مشترکان در خصوص ثبت شکایت‌ها در سامانه ۱۹۵، مشترکان به جای انعکاس موضوع به مراجع غیرمرتبط و همچنین رسیدگی مناسب و به موقع موضوع در سامانه، این امر منجر به افزایش مراجعه مشترکان به سامانه و در نتیجه افزایش تعداد شکایت‌ها شده است. وی افزود: پیگیری‌های انجام شده از اپراتورها و برگزاری جلسات کمیته حل اختلاف منجر به کاهش زمان پاسخگویی به شکایت‌ها شده است، به طوری که متوسط زمان رسیدگی به شکایات در سال ۹۵ به‌طور مستمر در حال کاهش بوده و در اسفند ماه به مقدار 38/ 3 روز رسیده است.

Share/Save/Bookmark
مرجع : مهر
    عکاس :