داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل هشدار داد؛
ورود بیماری سرخک از افغانستان و پاکستان به سیستان و بلوچستان
کد مطلب: ۷۴۲۴۹
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۰۹:۲۶
جواد اکبری زاده گفت: با توجه به تبادل جمعیتی کشور های همجوار سیستان و بلوچستان بیماری هایی از قبیل سرخک و سرخجه در برخی از شهرهای استان شناسایی شده است.
ورود بیماری سرخک از افغانستان و پاکستان به سیستان و بلوچستان

جواد اکبری زاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل در گفت و گو با اوشیدا گفت: بیماری سرخک در کشورهای افغانستان و پاکستان شیوع گسترده‌ای داشته است.

وی افزود: همچنین با توجه به هم مرز بودن سیستان و بلوچستان با این کشورها و تبادل جمعیتی با آنها مواردی از این بیماری در شهرستان های مختلف این استان کشف و شناسایی شده است.

اکبری زاده گفت: به منظور قطع زنجیره انتقال ویروس و جلوگیری از گسترش آن به سایر مناطق کشور، طرح واکسیناسیون تکمیلی کودکان ۹ ماه تا ۷ سال در منطقه سیستان، همزمان با سایر دانشگاه های جنوب شرق کشور جهت کودکان ایرانی و غیرایرانی در شهر، حاشیه شهر، روستاها و مناطق عشایری و سیار، که از هشتم آبان ماه شروع شده بود، به مدت یک هفته دیگر ادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: پوشش صد درصدی این واکسیناسیون می تواند ایمنی را برای همه شهروندان به ارمغان بیاورد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی زابل تصریح کرد: لازم است والدین در اسرع وقت به صورت حضوری به پایگاه های سلامت شهری و خانه های بهداشت روستایی مراجعه و نسبت به ایمن سازی کودکان خود برعلیه بیماری سرخک اقدام کنند.

وی تاکید کرد: جهت رفاه حال افرادی که صبح مَشغله ی کاری دارند، مرکز خدمات جامع سلامت حضرت علی(ع) واقع در خیابان شهید سرگلزایی، جنب مصلی المهدی عج، در شیفت عصر از ساعت ۱۵ لغایت ۱۹ آماده خدمت به مردم در خصوص تزریق این واکسن می باشد.انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark