داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
گفت و گو با کارآفرین موفق سیستانی
تحقق اقتصاد مقاومتی مهم ترین هدف کارآفرین سیستانی/ خودکفایی با مزرعه ۱۲ هکتاری
کد مطلب: ۶۲۷۲۹
تاریخ انتشار:دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۲۹
اقتصاد مقاومتی واژه ارزشمندی است که مقام معظم رهبری نسبت به تحقق آن تاکید فراوان داشته اند.
تحقق اقتصاد مقاومتی مهم ترین هدف کارآفرین سیستانی/ خودکفایی با مزرعه ۱۲ هکتاری
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا با تحقق اقتصاد مقاومتی در حقیقت ایران اسلامی از بیگانگان بی نیاز شده و مردم به راحتی می توانند امرار معاش کنند.

با توجه به اهمیت اقتصاد مقاومتی انتظار می رود هر کس در حد توان خود نسبت به تحقق این مهم گام بردارد تا از این طریق مشکلات اقتصادی کشور به حداقل برسد.

غلامعلی نظری کشاورز سیستانی است که توانسته با فعالیت در مزرعه ۱۲ هکتاری خود زمینه اشتغال خود و چندین تن دیگر را فراهم آورد.

کارآفرین سیستانی عنوان کرد: دستیابی به اهداف اقتصاد مقاومتی و خودکفایی مهم ترین هدف من از اشتغال در این مزرعه به شمار می رود.

غلامعلی نظری به خبرنگار اوشیدا گفت: در این مزرعه به منظور امرار معاش و همچنین دستیابی به درآمد انواع گیاهان کشت و انواع حیوانات پرورش می یابند.

وی با بیان اینکه مزرعه ای که در آن فعالیت دارم دارای مساحت ۱۲ هکتاری است، تاکید کرد: در این مزرعه اقدام به احداث استخر پرورش ماهی، دامداری، پرورش مرغ بومی، پرورش زنبور عسل، کاشت محصولات باغی مانند انگور و پسته و سه واحد گلخانه کرده ام.

نظری بیان کرد: مزرعه را با هدف توسعه دامداری و کشاورزی و خودکفایی خود و کاهش وابستگی به زندگی شهری ایجاد کرده ام به طوری که در حال حاضر هیچ نیازی به خرید اقلام خوراکی از نقاط دیگر ندارم.

وی تاکید کرد: در حال حاضر هر سه گلخانه ام فعال هستند و در آن انواع محصولات کشاورزی تولید و پس از آن محصولات برداشت شده در بازار به فروش می رسد.

کارآفرین سیستانی ابراز کرد: با فعالیت در این مزرعه علاوه بر خود برای چند نفر دیگر هم به طور مستقیم و غیرمستقیم ایجاد اشتغال کرده ام و از این طریق نیازهای معیشتی چندین خانواده رفع شده است.

نظری ادامه داد: در این مزرعه ۲۰۰ کندوی عسل، ۳۰ اصله نهال پسته و دو استخر پرورش ماهی وجود دارد و در این راستا خوشبختانه تمامی آن ها از ثمردهی خوبی برخوردار هستند.

وی با بیان اینکه امسال از این مزرعه بیش از دو تن عسل و سه تن ماهی برداشت شده است، اذعان کرد: بانشستن در خانه هیچ گاه کار به سراغ کسی نمی آید بلکه افراد باید با همت و تلاش خود به دنبال ایجاد اشتغال باشد.

نظری تاکید کرد: حتما که همه نباید در ادارات و شرکتها کار کنند بلکه افراد با یادگیری حرفه های گوناگون و بهره برداری از آن می توانند زمینه اشتغال خود و حتی افراد دیگر را فراهم آورند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark