داخلی آرشيو خبر صفحه مشکلات مردم
امتیاز مثبت 
۰
 
هواشناسی سیستان و بلوچستان بار دیگر نسبت به وقوع بارش‌های بهاره و وقوع سیلاب هشدار داد
کد مطلب: ۶۹۶۶۹
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۲۷ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۰۷:۲۳
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان گفت: همچنان بارش‌های بهاره تا جمعه در سطح استان ادامه دارد و روز پنجشنبه به اوج خود می‌رسد به طوریکه در برخی نقاط احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.
هواشناسی سیستان و بلوچستان بار دیگر نسبت به وقوع بارش‌های بهاره و وقوع سیلاب هشدار داد


به گزارش پایگاه خبری اوشیدا حیدری مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در گفت وگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از زاهدان ، با اشاره به صدور دومین هشدار سطح نارانجی این اداره کل گفت: همچنان بارش‌های بهاره تا جمعه در سطح استان ادامه دارد و روز پنجشنبه به اوج خود می‌رسد به طوریکه در برخی نقاط احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.

محسن حیدری افززود: بر اساس آخرین خروجی نقشه‌های پیش یابی و مدل‌های جوی همچنان شرایط برای بارش‌های بهاره مهیا است به طوریکه بعدازظهر امروز و امشب در نیمه شمالی و برخی ارتفاعات جنوبی استان احتمال وقوع رگبار بهاری، گاهی رعدوبرق وجود دارد.
وی افزود: از چهارشنبه موج بارشی جدید به استان وارد می‌شود که نواحی شمالی، مرکزی، غربی و برخی ارتفاعات جنوبی استان را فرا می‌گیرد و تا جمعه بارش‌های رگباری آن که همراه با رعدوبرق است، ادامه می‌یابد.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان افزود: پیش بینی می‌شود پنج شنبه اوج فعالیت بارشی این سامانه باشد به طوریکه نواحی غربی شمال استان را بیش از سایر نقاط درگیر کند.

حیدری خاطرنشان کرد: در زمان فعالیت سامانه بارشی از تردد درحاشیه مسیل‌ها و رودخانه‌های فصلی خودداری و از رفتن به ارتفاعات پرهیز شود. همچنین توصیه می‌شود از گرده افشانی نخل‌ها و سمپاشی گیاهان خودداری شود.

وی در بخش دیگری به نوسانات دمایی استان اشاره کرد و گفت: از امروز روند کاهش سه تا پنج درجه‌ای دمای هوا در شمال استان آغاز شده است و چند روزی در این منطقه ادامه دارد.

عضو ستاد مدیریت بحران سیستان و بلوچستان افزود: دریای عمان تا پایان هفته به نسبت مواج است.

انتهای پیام/ع
Share/Save/Bookmark