داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
آتش، به جان ارسباران افتاد
کد مطلب: ۷۰۹۲۸
تاریخ انتشار:دوشنبه ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۱۱
منطقه جنگل‌های ارسباران در محدوده شهرستان خداآفرین بازهم دچار حریق شد اما به وسیله نیروهای محلی مهار شد.
آتش، به جان ارسباران افتاد

به گزارش اوشیدا؛ به نقل از آناج، جنگل‌های ارسباران چندمین بار است که دچار حریق شد ولی نیروهای امدادی توانستند آن را مهار کنند. 

علی امیری راد فرماندار خداآفرین در این باره اظهار داشت: از صبح امروز هم نیرو‌های آتش‌نشانی برای لکه گیری ۲۰ درصد دیگر آتش در منطقه حاضر شده اند و نیازی به اعزام نیرو‌های امداد کوهستان نیست. منطقه آتش سوزی جنگل‌های ارسباران در محدوده شهرستان خداآفرین گسترده است، اما صعب العبور نیست و نیرو‌های مردمی، سپاه پاسداران و هلال احمر آتش را مهار کردند.

محمدباقر هنربر، مدیرکل مدیریت بحران استانداری هم از اعلام آمادگی نیرو‌های آتش نشانی و هلال احمر تبریز برای اعزام به منطقه خبر داد و گفت: فرماندار خداآفرین اعلام کرده است که نیازی به نیروهای دیگر نیست و مردم و نیروهای امدادی محلی آتش را مهار کرده اند.

 گفتنی است:آتش‌سوزی مراتع و جنگل‌های روستای آوارسین و منطقه هوچ سفلی در شهرستان خداآفرین از دیروز آغاز شد. تیر ماه امسال هم منطقه قره تیکانلوی شهرستان خداآفرین دچار آتش سوزی شد.


جنگل‌های ارسباران در سال گذشته نیز به مدت ۴ روز در ۳ نقطه شهرستان مرزی خداآفرین دچار آتش  شدو حدود ۳۰۰ هکتار از این جنگل‌ها از بین رفت. این جنگلها با ۱۶۴ هزار هکتار وسعت از بکرترین مناطق جنگلی ایران به لحاظ تنوع گونه‌های گیاهی و جانوری شمرده می‌شود و ۱۵ تا ۲۰ درصد مجموع گونه‌های گیاهی شناخته شده کشورمان در این لکه جنگلی است.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark