داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
کدینگ کارت سوخت همچنان دردسرساز/بنزین آزاد به لیتری 2500 رسید
کد مطلب: ۶۷۹۶۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۰
طرح کدینگ کارت سوخت در استان سیستان و بلوچستان مشکلاتی برای شهروندان به وجود آورده است.
کدینگ کارت سوخت همچنان دردسرساز/بنزین آزاد به لیتری 2500 رسید
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ یکی از مهمترین معضلات پیش روی شهروندان و حتی مسافران در استان سیستان و بلوچستان سهمیه ای بودن سوخت در شهرهای این استان است.
طرح کدینگ به گفت استاندار سیستان و بلوچستان برای مبارزه با قاچاق سوخت و حفظ جان شهروندان انجام شده است اما بسیاری از مردم معتقدند که این طرح نه تنها با سوخت مبارزه نکرده است بلکه باعث شده تا فشار آن بر روی دوش مردم قرار گیرد.
از طرفی سهمیه شدن سوخت در سیستان و بلوچستان باعث شده است تا برخی از افراد که اقدام به فروش بنزین آزاد می کنند قیمت هر لیتر بنزین را تا دو هزار و ۵۰۰ تومان افزایش دهند.
این درحالی است که برخی از شهروندان معتقدند بسیاری از رانندگان تاکسی ها که سهمیه سوخت بیشتری دارند برای فروش سوخت خودرو خود اقدام می کنند و عملا از این طریق سود بیشتری حاصل می شود.
این عمل باعث شده است تا تعداد تاکسی های بیرون از شهر کم و کمتر شود و خودرو های شخصی جای آنها را بگیرند.
همچنین در حالی که سوخت این خودروها نسبت به سایر خودرو های شخصی بیشتر است اما میزان اخذ کرایه نسبت به سایر مسافرکش های شخصی بالاتر بوده که یکی از دلایل آن را قانونی بودن سرعت و امنیت مسافر می دانند.
همچنین بسیاری از شهروندان با بازگشایی مدارس ، به دنبال اخذ قرارداد با سرویس های مدرسه هستند تا فرزند آنها در امنیت بیشتری به مدرسه مراجعه کند ، سرویس هایی که به نظر می رسد با وجه به طرح کدینگ حالا چند برابر سال قبل پول دریافت کنند.
جهانتیغ رئیس شرکت نفت زابل در همین خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: طرح کدینگ در تمام استان اجرا شده است.
وی افزود: این طرح در زابل در حالی اجرا شده است که تمام خودروهایی که درخواست کارت سوخت داده اند و هنوز به دست آنها نرسیده است می توانند سوخت تعین شده ای از جایگاه های بنزین دریافت کنند.
Share/Save/Bookmark