داخلی آرشيو خبر صفحه اجتماعی
امتیاز مثبت 
۰
 
سعد حریری استعفا کرد
کد مطلب: ۶۱۹۲۸
تاریخ انتشار:شنبه ۱۳ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۵۹
نخست وزیر لبنان در اقدامی غیرمنتظره و با طرح ادعا‌هایی بی‌اساس علیه ایران و حزب‌الله، از مقام خود کناره‌گیری کرد.
سعد حریری استعفا کرد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: شبکه تلویزیونی الحدث، لحظاتی پیش در خبر فوری گزارش داد: سعد حریری، نخست وزیر لبنان، از مقام خود استعفا کرد.

او با تکرار ادعاهای بی‌اساس محور غربی-عربی-صهیونیستی علیه جنبش مقاومت حزب‌الله و ایران، از «ترور شدن» خود در این کشور ابراز نگرانی کرد و مدعی شد فضای فعلی لبنان شبیه شرایط پیش از ترور پدرش رفیق حریری (نخست‌وزیر اسبق لبنان) است.

سعد حریری همچنین مدعی شد مداخلات حزب‌الله منجر به بروز مشکلاتی برای لبنان در میان کشورهای عربی شده و این گروه با قدرت سلاح، شرایط موردنظر خودش را بر لبنان تحمیل کرده است.

وی مدعی شد که نمی‌تواند بپذیرد که لبنان محلی برای تهدید منطقه باشد و سلاح حزب‌الله علیه مردم سوریه استفاده شود.

این در حالیست که حزب‌الله به درخواست رئیس‌جمهور سوریه و علیه تروریسم تکفیری وارد این کشور شده و به اذعان همه، نقش غیرقابل انکاری در شکست‌های پی در پی داعش داشته است.

با این حال، این اظهارات سعد حریری را می‌توان همسو با سیاست‌های اخیر عربستان و آمریکا علیه حزب الله لبنان با هدف سرپوش گذاشتن بر شکست‌های اخیر خود در برابر جبهه مقاومت ارزیابی کرد.

مصطفی علوش یکی از مسئولان جریان المستقل لبنان، استعفای سعد حریری، نخست وزیر این کشور، را غیرمنتظره توصیف کرد.

دفتر ریاست جمهوری لبنان تایید کرد که «سعد حریری» طی یک تماس تلفنی از "خارج از لبنان" (عربستان) استعفای شفاهی خود از نخست وزیری را تقدیم «میشل عون» کرد.

انتهای پیام/

Share/Save/Bookmark