داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
شیوه جدید تکدی گری در سیستان و بلوچستان/کودکان قربانی بنزین آزاد
کد مطلب: ۶۷۷۸۸
تاریخ انتشار:سه شنبه ۱۲ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۲۲
کمبود سوخت برای رانندگان در استان سیستان و بلوچستان شیوه های جدیدی برای کسب درآمد به وجود آورده است.
شیوه جدید تکدی گری در سیستان و بلوچستان/کودکان قربانی بنزین آزاد
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در سال جاری برای جلوگیری از قاچاق سوخت در سیستان و بلوچستان ، یک طرح با عنوان کدینگ برای کارت های سوخت خودروهای بومی استان تعریف شد تا از خارج شدن سوخت از کشور جلوگیری شود.
این طرح به صاحبان کارت های بومی اجازه سوخت گیری می دهد اما کارت های غیر بومی و همچنین مهمان را شناسایی کرده و اجازه سوخت گیری به آنها را نمی دهد.
با این حال در خود استان سیستان و بلوچستان نیز خودرو ها با مشکلاتی عدیده ای رو به رو هستند و در برخی از شهرها نمی توانند از کارت سوخت شخصی استفاده کنند.
از طرفی مسافرانی که قصد ورود به استان سیستان و بلوچستان را دارند نیز به دلیل این طرح عاجز از دریافت سوخت هستند و باید ساعت ها در صف های شلوغ جایگاه های سوخت به انتظار لیتر بنزین بنشینند.
این طرح موقعیت مناسبی برای فروشندگان سوخت های آزاد فراهم کرده است ، دست فروشانی که با گالن های ۲۰ لیتری انتظار خودرو های مسافرین را می کشند تا با فروش بنزین لیتری دو هزار تا دو هزار و ۵۰۰ تومان پول خوبی به جیب بزنند.
از طرفی در جایگاه های سوخت نیز کودکان و افراد جوانی دیده می شوند که با در دست داشتن بطری های دو لیتری قصد اخاذی از رانندگان را دارند.
این شیوه به نوعی شیوه جدید تکدی گری در استان سیستان و بلوچستان است که با بکارگیری کودکان از رانندگانی که کارت سوخت به همراه دارند بنزین گدایی می کنند.
بارها در جایگاه های سوخت دیده شده است که کودکانی از ۷ تا ۱۰ ساله برای دریافت سوخت التماس می کنند تا پس از دریافت به قیمت قانونی آن را به دو برابر و یا سه برابر قیمت به فروش برسانند.
کمبود سوخت برای رانندگان در استان سیستان و بلوچستان شیوه های جدیدی برای کسب درآمد به وجود آورده است که یکی از آنها تکدی گری کودکان است.
با این حال گرچه در ماه جاری ۵۰ لیتر بیشتر از ماه های قبل سهمیه سوخت خودروها شارژ شده است اما بازهم مسافت طولانی این استان باعث شده است تا رانندگان از سوخت آزاد با قیمت های سرسام آور استفاده کنند.

علیرضا جهانتیغ رئیس شرکت نفت زابل در این خصوص به خبرنگار اوشیدا گفت: برای رانندگانی که تقاضای کارت سوخت کرده اند و مهمانانی که قصد سفر به شهرستان زابل را دارند یه جایگاه سوخت تعریف شده است.
وی افزود: جایگاه ابراهیمان ، کوثر و یک جایگاه نیز در شهرستان هامون میزبان خودروهای مهمان و فاقد کارت سوخت است.
جهانتیغ ادامه داد: این رانندگان با در دست داشتن استعلام از پلیس +۱۰ می توانند سهمیه سوخت خود را دریافت کنند.
گفتنی است که سهمیه سوخت هر خوردو در هفته تنها ۳۰ لیتر است.
انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark