داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۳
 
خطیب نمازجمعه شهربنجار
لزوم حفظ عزت شهدا و خانواده آن ها/ از چندقطبی شدن جامعه جلوگیری شود
کد مطلب: ۶۳۴۵۸
تاریخ انتشار:جمعه ۱۸ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۵۳
امام جمعه بنجار گفت: حفظ عزت و آبروی شهدا و خانواده آنان ضروری است.
لزوم حفظ عزت شهدا و خانواده آن ها/ از چندقطبی شدن جامعه جلوگیری شود
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ حجت الاسلام و المسلمین محمود پارسا در خطبه اول نماز جمعه این هفته شهر بنجار به تبیین جایگاه و منزلت زن در اسلام پرداخت و عنوان کرد: با ورود اسلام زن جایگاه حقیقی خود را به دست آورد.

وی افزود:  روانشناسان معتقدند سه عامل باعث سعادت و خوشبختی انسان شامل  وراثت و اصل و نسب،  تعلیم و تربیت و محیط زندگی می‌شود که این سه خصوصیت در وجود حضرت زهرا (س) بود که بهترین فرزندان را تربیت کرد و نسل ائمه از وجود پاک حضرت زهرا (س) شد.

 امام جمعه بنجار در خطبه دوم بعد از سفارش به تقوای الهی به سالروز ولادت حضرت زهرا (س) و امام راحل اشاره و تصریح کرد: همه باید الگوی زندگی خود را این بزرگواران قرار دهند تا سعادتمند شوند.

حجت الاسلام پارسا به سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره و تاکید کرد: طبق سفارش مقام معظم رهبری باید مردم اقبال بیشتری به مساجد و خانه های خدا داشته باشند و حتی مراسم عقد زوج های جوان و آغاز زندگی مشترک از مساجد شروع شود تا شاهد برکات زیادی در زندگی باشند و از مساجد فقط برای مجالس ترحیم و سوگواری استفاده نکنند.

وی با توجه به فرا رسیدن 22 اسفند سالروز تاسیس بنیاد شهید و روز شهدا اذعان کرد: هر چه داریم از شهدا است بنابراین باید یاد و نام شهدا زنده باشد و هر کسی که به چنین مسائل ارزشی اهمیت ندهد و بی احترامی کند باید برخورد جدی شود و عزت شهدا و خانواه های آنان همیشه حفظ شود.

امام جمعه بنجار اضافه کرد: به دلیل اسفالت کوچه ها، معابر و عیدگاه شهر بنجار از شورا و شهرداری بنجار تقدیر و تشکر می‌کنیم و امیدواریم نهضت اسفالت ادامه داشته باشه و نسبت به دریافت عوارض از مردم توسط شهرداری از متمولین و کارمندان شهر اقدام کنند تا درآمد شهرداری افزایش پیدا کند و بتوانند مقداری از خرج شهرداری را تامین کنند.

حجت الاسلام پارسا عنوان کرد: همه مردم و مسئولین باید وحدت و همدلی را حفظ کنند و جامعه را تبدیل به چند قطبی نکنند چرا که قطعا دود اختلاف و تفرقه به چشم خود مردم خواهد رفت.

 خطیب جمعه بنجار ابراز کرد: به فکر پیشرفت و آبادانی منطقه باشیم و آب در اسیاب دشمن نریزیم و شخصیتها و سیاسیون مواظب بیان دیدگاهها و مواضع خود باشند تا در معرض تهمت و قضاوت ناخود آگاه قرار نگیرند.

انتهای پیام
Share/Save/Bookmark