داخلی آرشيو گفتگو صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در گفتگو با اوشیدا؛
قطع رابطه عربستان با ایران یک خطای دیپلماتیکی است/ ایران نیازی به ارتباط گیری با عربستان ندارد
کد مطلب: ۴۲۳۹۸
تاریخ انتشار:شنبه ۱۹ دی ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۲
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: این قطع رابطه کار هوشمندانه‌ای از جانب عربستان سعودی نبود و یک خطای بزرگ دیپلماتیکی به شمار می آید.
قطع رابطه عربستان با ایران یک خطای دیپلماتیکی است/ ایران نیازی به ارتباط گیری با عربستان ندارد
سید باقر حسینی  شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار اوشیدا در خصوص قطع روابط دیپلماتیک عربستان با ایران با بیان اینکه در این قطع روابط، جمهوری اسلامی ایران هیچ ضرری نخواهد دید،گفت: ایران تاکنون هیچ سود و منفعتی از رژیم آل سعود و حکمای عربستان جز خیانت و دشمنی با مسلمانان در کشورهای اسلامی ندیده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه قطع ارتباط از جانب عربستان در راستای بی تدبیری حکمای عربستان اتخاذ شده است، افزود: این قطع رابطه کار هوشمندانه‌ای از جانب عربستان سعودی نبود و یک خطای بزرگ دیپلماتیکی به شمار می آید.

حسینی بیان کرد:  ایران به عنوان کشور قدرتمند اسلامی هیچ نیازی به ارتباط گیری با این کشور ندارد.

وی در خصوص حمله به سفارت عربستان و کنسولگری این کشور در مشهد و تهران اظهار داشت: رفتارهای غیرمنطقی که بهانه به دست دشمن می دهد در شان نظام جمهوری اسلامی ایران نیست و در این رابطه قوه قضاییه هر چه سریعتر باید رسیدگی کند.

حسینی افزایش قیمت نفت پس از اقدام عربستان در قطع روابط با ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: بعد از اعلام قطع رابطه عربستان با ایران قیمت نفت در بازار‌های جهانی رو به سعود شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با اشاره به ترویج اسلام هراسی توسط کشورهای غربی تشریح کرد: اسلام هراسی از اهداف آمریکا است که با همکاری رژیم آل سعود به کشتار مسلمانان در کشورهای اسلامی بویژه یمن دست می زند.

وی خاطرنشان کرد: کشور عربستان مهره کلیدی برای گسترش تفکر وهابیت در جهان است و به همین دلیل رژیم آل سعود در تقابل با اسلام ناب محمدی(ص) است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark