داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۰
 
انهدام باند سارقان ۴ میلیاردی مغازه عکاسی
کد مطلب: ۷۲۵۴۸
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۰۰:۳۵
رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی از دستگیری ۲ تن از اعضای باند ۳ نفره سارقان مغازه عکاسی به ارزش ۴ میلیارد ریال خبر داد و گفت: دستگیری عضو سوم باند و مالخر اموال سرقتی در دستور کار قرار دارد.
انهدام باند سارقان ۴ میلیاردی مغازه عکاسی
به گزارش اوشیدا به نقل از میزان؛ سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان اظهار کرد: ششم مهرماه پرونده‌ای با موضوع سرقت از یک مغازه عکاسی در کلانتری ۱۵۶ افسریه تشکیل شد و با دستور قضائی پرونده برای رسیدگی تخصصی به پایگاه ششم پلیس آگاهی ارجاع شد.
 
وی بیان داشت: از شاکی ابراز داشت، سوم مهرماه منزل خود را ترک و پس از مراجعه متوجه شدم کلید وارد قفل نمی‌شود و درب مغازه که به منزل نیز راه داشت، خواستم وارد منزل شوم که متوجه شدم سارق یا سارقان با ورود به مغازه و منزل، مقادیری اموال شامل طلا، نقره، ساعت مچی و لوازم عکاسی در مجموع به ارزش تقریبی ۴ میلیارد ریال سرقت کرده اند.
 
رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران عنوان کرد: کارآگاهان برای بررسی صحنه جرم و انجام تحقیقات میدانی عازم محل وقوع حادثه شدند و در بررسی‌های اولیه، مشخص شد سارق کاملا به محیط آشنا بوده و پس از اطمینان از نبود شاکی در محل و در فرصتی مناسب از طریق بالا رفتن از دیوار مغازه، از طریق نورگیر پشت بام وارد ساختمان شده و مرتکب سرقت شده است.
 
این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان در ادامه پی جویی با تحقیقات محلی به دست آورند، سارق یک نفر جوان بوده که از قسمت پیاده رو حرکت و به داخل نانوایی مجاور عکاسی وارد شده است.
 
وی در ادامه توضیح داد: کارآگاهان در گام بعدی رد پای یکی از مجرمان سابقه دار به نام جمشید، در این سرقت کشف و با شناسایی مخفیگاهش با هماهنگی‌های قضائی وی را درچهارم آذرماه در مخفیگاهش دستگیر کردند.
 
این مقام پلیسی تصریح کرد: جمشید پس از دستگیری برای انجام تحقیقات به پایگاه ششم منتقل و در تحقیقات اولیه منکر هرگونه بزه انتسابی و سرقت شده، ولی با رویت فیلم و دیگر مستندات موجود لاجرم زبان به اعتراف گشود و معترف شد، با همکاری و مساعدت ۲ تن از کارگران نانوایی سرقت از مغازه و منزل شاکی را انجام داده است.
 
رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی با اشاره به اینکه دومین متهم پرونده نیز در نهم آذرماه شناسایی و دستگیر شد، گفت: مقداری از اموال سرقتی از مخفیگاه سارقان کشف و متهمان اظهار داستند تعدادی از اموال مسروقه را به مالخری فروخته اند. 
 
وی در پایان افزود: دستگیری متهم سوم پرونده و مالخر اموال مسروقه در دستور کار قرار دارد. 
Share/Save/Bookmark