داخلی آرشيو خبر صفحه حوادث
امتیاز مثبت 
۱
 
دختر ۱۶ساله چرا مادرش را کشت؟
کد مطلب: ۱۲۶۹۸
تاریخ انتشار:يکشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۰۴
اوشیدا: حکم زندان یک دختر تهرانی که مادرش را با کمربند از پا درآورده بود به تایید دیوان عالی کشور رسید.
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: شامگاه بیست‌وششم دی ۱۳۸۹ افسرنگهبان کلانتری ۱۰۶ نامجوی تهران با کشیک وقت دادسرای امور جنایی تماس گرفت و گفت زن ۶۵ ساله‌ای به نام «طاهره» به طرز مرموز در خانه‌اش جان سپرده است. همان موقع بازپرس «محمد شهریاری» به همراه افسران دایره دهم اداره آگاهی مرکز به ساختمان موردنظر در اطراف میدان امام حسین- خیابان سلمان فارسی- رفت و با پیکر زن سالخورده‌ای روبه‌رو شد که یک کمربند به دور گردنش قرار داشت. در آن بین، دختر ۱۶ساله «طاهره» به نام «مونا» به پلیس گفت: امشب (بیست و ششم دی ۸۹) به پشت‌بام خانه رفته بودم و وقتی برگشتم فهمیدم مادرم با کمربند خودکشی کرده است.

با طرح این ادعا، پیکر «طاهره» به پزشکی قانونی فرستاده و خیلی زود فرضیه خودکشی رد شد. بنابراین بازجویی از «مونا» از سر گرفته شد و وی که در بن‌بست اطلاعاتی قرار گرفته بود به جنایت خانوادگی اعتراف کرد.

این دختر در اداره آگاهی گفت: شامگاه بیست و ششم دی به حمام رفتم و وقتی بیرون آمدم متوجه شدم یکی از دوستانم با موبایلم تماس گرفته است. مادرم در غیابم به دوستم گفته بود دیگر با من تماس نگیرد و ارتباطش را قطع کند.

«مونا» افزود: مادرم همیشه به ارتباط من با دوستانم اعتراض می‌کرد و به همین دلیل اختلاف کهنه‌ای داشتیم. با ازسرگیری جر و بحث، از کوره در رفتم. من در اوج خشم، کمربند پدرم را برداشتم و دور گردن مادرم پیچیدم. در حالی که از دست مادرم جان به لب شده بودم آنقدر کمربند را فشردم که نفسش بند آمد. دقایقی بعد ضمن صحنه‌سازی با پلیس تماس گرفتم و وانمود کردم مادرم خودکشی کرده است.

در شرایطی که قرار بازداشت موقت «مونا» صادر شده و این دختر، صحنه جرم را بازسازی کرده بود اولیای دم به دادسرای امور جنایی تهران رفتند و بدون هیچ قید و شرطی رضایت دادند. به این ترتیب کیفرخواست از جنبه عمومی جرم صادر و به شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران فرستاده شد.

در نشست رسیدگی به این ماجرا که شانزدهم خرداد پارسال به ریاست قاضی «نورالله عزیزمحمدی» تشکیل شد ابتدا نماینده وقت دادستان کیفرخواست را خواند: «چون جرم مونا منجر به اخلال در نظم عمومی جامعه شده بود طبق ماده ۶۱۲ قانون مجازات برای این دختر تقاضای تعیین کیفر دارم. »

نوبت دفاع به «مونا» که رسید گفت: زندگی من از روزی تباه شد که به واسطه دوستان ناباب به دام اعتیاد افتادم و شیشه‌ای شدم. مدام یا خمار بودم یا نشئه و حال طبیعی نداشتم. به همین خاطر بر رفتارم کنترلی نداشتم و با مادرم درگیر بودم. باور کنید تحت‌تاثیر شیشه، مادرم را کشتم.

به گزارش فرهیختگان،در پایان آن نشست، هیات قضایی به اتفاق آرا «مونا» را به ۱۰ سال زندان محکوم کرد. دیروز رای در شعبه ۱۶ دیوان عالی کشور مهر تایید خورد. پنج سال از مجازات زندان «مونا» تعلیقی است.
Share/Save/Bookmark
مرجع : آفتاب
    عکاس :