داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
زابل زشت تر می شود؛
زباله و بوی نامطبوع سهم سیستانی ها از زندگی شهری
کد مطلب: ۷۰۲۰۷
تاریخ انتشار:سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۵۱
در بسیاری از محلات شهرستان زابل شهروندان اقدام به رها کردن زباله در معابر می کنند.
زباله و بوی نامطبوع سهم سیستانی ها از زندگی شهری
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ یکی از مهمترین عوامل نشان دادن چهره زشت شهرستان زابل رها کردن زباله ها در بستر خیابان و محلات است که در اکثر معابر این شهر می توان این موضوع را مشاهده کرد.

از طرفی رها کردن نخاله های ساختمانی نیز در حاشیه شهر و ورودی شهرستان زابل باعث شده نارضایتی بسیاری از شهروندان شده است.

در همین رابطه یکی از شهروندان شهرستان زابل در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: در برخی از محله ها شهرداری سطل زباله قرار نداده است و به همین دلیل شهروندان مجبورند زباله های خود را در یک مکان خاص رها کنند.

وی افزود: همچنین در بسیاری از محله های دیگر سطل های زباله از وضعیت خوبی برخوردار نیستند و دارای معایبی از جمله شکستگی چرخ ها و فرسودگی هستند.

رضا سرگلزایی بیان داشت: عدم مراجعه به موقع شهرداری برای جمع آوری زباله نیز همچنین باعث شده تا زباله ها بر روی هم انباشته شوند و بوی نا مطبوعی به خود بگیرند.

این شهروند سیستانی بیان کرد: انباشت زباله ها پس از وزش یک طوفان کوچک مجدداً به منازل مسکونی باز می گردد و این موضوع باعث شده است تا شهروندان از بروز بیماری های واگیر دار بر اثر این زباله ها احساس ناراحتی کنند.

وی خاطرنشان کرد: همچنین این زباله ها باعث شده است تا بسیاری از سگ های ولگرد وارد محله شوند.

موسی خمری شهردار شهرستان زابل در این رابطه به خبرنگار اوشیدا گفت: در بسیاری از محله های شهرستان زابل سطل های زباله وجود دارند اما برخی از شهروندان زباله های خود را در کنار این سطل ها رها می کنند.

وی افزود: در بسیاری از محله ها شهروندان به جای قرار دادن زباله در سطل، آن را در محل هایی که معمولا به خرابه شباهت دارند رها می کنند که همین امر باعث انباشت زباله می شود با این حال هم در پی گزارشات دریافتی از مردم شهرداری بلافاصله این مکان ها را پاکسازی می کند.

خمری به عدم رعایت شهروندان در خصوص تفکیک زباله ها اشاره کرد و بیان کرد: با توجه به اینکه زباله ها پس از جمع آوری از سطح شهر توسط یک دستگاه سمی تریلر به محل دفن زباله ها حمل میگردد که متاسفانه وجود نخاله ها و ضایعات ساختمانی همراه زباله در مخازن تعبیه شده ، باعث خرابی جک های دستگاه تخلیه گردیده که در همین راستا چندین مرحله هم اقدامات بازسازی صورت گرفته است .

شهردار زابل گفت: از شهروندان تقاضا میگردد از تخلیه نخاله ،ضایعات ساختمانی و خاکروبه در مخازن تعبیه شده در سطح معابر و زباله های خانگی ، جدا خودداری کنند.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark