داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
در نشت خبری با اصحاب رسانه عنوان شد؛
تنها 9 درصد مردم زابل عوارض پرداخت می کنند/6 هزار کارتن خواب سطل های زباله را در سطح شهر شبانه تخلیه می کنند
کد مطلب: ۷۰۸۴۷
تاریخ انتشار:چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۲۶
نشست خبری رئیس شورای شهر و شهردار زابل با اصحاب رسانه ظهر امروز در محل مهمان سرای شهرداری برگزار شد.
تنها 9 درصد مردم زابل عوارض پرداخت می کنند/6 هزار کارتن خواب سطل های زباله را در سطح شهر شبانه تخلیه می کنند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا؛ در این نشست خبری احمد میر رئیس شورای شهر زابل گفت: بزرگترین معضل امروز شهرستان زابل فاضلاب این شهر است که عمر آن به پایان رسیده است و اکنون نیاز به بازسازی دارد.

وی افزود: امروز شهروندان از شهرداری گلایه دارند که چرا زباله ها آنطور که باید جمع آوری نمی شود اما باید گفت که یک سری مشکلات در این مسیر وجود دارد که یکی از آنها عدم تعهد شهروندان نسبت به قرار دادن زباله در محل های مخصوص است.

میر ادامه داد: از دیگر مشکلات بر سر راه جمع آوری زباله ها فرسودگی ناوگان حمل زباله است به طوری که اگر یک خودرو در این بین نیار به تعمیر داشته باشد تا جایگزین کردن آن شاید چند روز زمان نیاز داشته باشد که همین امر باعث می شود زباله ها مدت ساعت بیشتری در محل باقی بمانند.

میر گفت: از مهمترین مشکلات بر سر راه جمع آوری زباله در زابل طبق آمار های اعلام شده وجود ۶ هزار کارتن خواب است که در طول شب سطل های زباله را جست و جو می کنند و باعث می شوند که زباله ها در خیابان رها شوند.

وی بیان داشت: باید مردم در جمع آوری زباله به شهرداری کمک کنند، بر خلاف همه شهرها در زابل در طول شبانه روز زباله ها جمع آوری می شود در صورتی که در قانون راس ساعت ۹ شب باید این فعالیت انجام شود.
همچنین موسی خمری شهردار زابل در این نشست خبری بیان داشت: با توجه به بدهی سنگین شهرداری به تامین اجتماعی مبلغ ۶ میلیارد تومان بخشودگی جرائم توانسته ایم بگیریم که قرار شد این مبلغ در چند قسط ۵۰۰ میلیونی پرداخت شود.

وی تصریح کرد: برخی از مشکلات در سطح شهرستان مربوط به شهرداری و بسیاری از آنها مربوط به سایر ادارات است که مردم آن را از چشم شهرداری می بینند.

شهردار زابل گفت: مثلا فاضلاب زابل که در سال ۹۲ عمر آن پایان یافته است باعث می شود که آسفالت خیابان با ریزش رو به رو شود که همین امر باعث تخریب آسفالت خیابان ها می شود.

وی همچنین گفت: شهروندان نیز برای به وجود آوردن یک شهر زیبا و پویا یک سری وظایف دارند که باید با شهردای همکاری لازم را داشته باشند.

شهردار زابل تصریح کرد: تنها ۹ درصد مردم زابل عوارض خود را پرداخت می کنند که این آمار بیانگر درآمد پایین شهرداری زابل است.

وی خاطرنشان کرد: زابل تنها شهری در شمال استان است که جمعیتی بالای ۵۰ هزار نفر دارد که دولت به این شهرها حمایت آن چنانی نمی کند مثلا سایر شهرها به دلیل جمعیت پایین قیر رایگان دریافت می کنند.

خمری بیان داشت: افزایش میزان مشارکت مردم با شهرداری می تواند خدمات شهرداری را هم بهبود بخشد.

وی همچنین گفت: زیرسازی محله های حاشیه نشین در زابل آغاز شده است و الویت کاری شهرداری زیبا سازی این محلات است.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark