داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۲
 
حجت الاسلام عباسعلی نورا خطیب موقت نماز جمعه زابل
مسجد محل پیوند دین و سیاست است/ دولتمردان باید توجه بیشتری به فرهنگ جامعه داشته باشند
کد مطلب: ۳۹۴۳۷
تاریخ انتشار:جمعه ۳۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۵
امام جمعه موقت زابل افزود: مسئولین ما باید مبانی اسلامی را در سطح جامعه و کشور اجرا کنند.
مسجد محل پیوند دین و سیاست است/ دولتمردان باید توجه بیشتری به فرهنگ جامعه داشته باشند
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا: حجت الاسلام عباسعلی نورا خطیب موقت نماز جمعه زابل در خطبه های امروز جمعه 30 مردادماه در مصلی المهدی(عج) زابل ضمن دعوت نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: خداوند در قرآن می فرماید، آن چیزی که به نفع شما مردم است آن هست که اهل تقوا باشید و در زندگیتان مراعات تقوا را بکنید.

وی افزود: در زندگی که خدا برای ما قرار داده عمل انسان آثاری دارد، هم در دنیا و هم در آخرت واین از اعتقادات ماست و در قیامت نتیجه و آثار اعمال انسان نمایان خواهد شد.

حجت الاسلام نورا گفت: اگر اهل توبه و مغفرت خواستن بودید ثمره ای دارد برایتان. هم خداوند را غافر و آمرزنده برای گناهانتان می بینید وهم رحمتش را بر شما نازل خواهد کرد.هر عمل خوبی هم آثار خوبی دارد هم در دنیا و هم در آخرت.

حجت الاسلام عباسعلی نورا خطیب موقت نماز جمعه زابل در خطبه دوم با اشاره به ۳۰ مرداد سالروز آتش زدن مسجد الاقصی به دست صهیونست ها و روز مسجد گفت: مسجد جایگاه والایی در مکتب اسلام دارد و تجلی گاه وحدت جامعه اسلامی است.

وی تصریح نمود: مسجد جایگاه حفاظت سلامت و دین مردم است،محل پیوند دین و سیاست است.

نورا در ادامه گفت: امروز شاهدیم که برخی گروهکهای تکفیری به نام اسلام و درسایه اسلام و با نیت تفرقه افکنی بین جوامع اسلامی جنایاتی را مرتکب می شوند.

خطیب نماز جمعه زابل بیان کرد: بعضی گروهکهای تکفیری مساجد مسلمانان را آتش می زنند. اینگونه جنایات این گروهکها چهره نامسلمانی آنان را در نزد مسلمانان روشن تر می کند.

حجت الاسلام نورا افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند، امروز مسئله فلسطین فریضه ای برای همه مسلمانان است. اگر جامعه اسلامی و ملتی اسلامی به تسخیر غیر مسلمان دریاید بر همه جوامع اسلامی واجب است تا یاری اش کنند اما متاسفانه امروزه شاهدیم برخی جوامع اسلامی نسبت به این مسائل خاموش هستند.

وی در ادامه با اشاره به شنبه ۳۱ مرداد روز صنعت دفاعی بیان داشت: از زحمات مهندسین و متخصصین در صنعت دفاعی و نظامی کشور تشکر می کنیم و از آنها میخواهیم تا به هیچ وجه اجازه ندهند به بهانه بازرسی دشمن به کشور ما نفوذ پیدا کند.

نورا گفت: بهانه نظارت کردن به مسائل دفاعی کشور همان مسئله ایست که استکبار به آن نیاز دارد تا باعث تضعیف کشور از لحاظ نظامی و دفاعی شود.

وی در ادامه با اشاره به دوشنبه ۲ شهریور آغاز هفته دولت گفت:مردم ما قطعا از دولتمردانشان در همه عرصه ها حمایت کرده و انتظاراتی را هم دارند که از جمله آن می توان به این موارد اشاره نمود.

امام جمعه موقت زابل افزود: مسئولین ما باید مبانی اسلامی را در سطح جامعه و کشور اجرا کنند.

وی با بیان اینکه دولتمردان باید توجه بیشتری به فرهنگ جامعه داشته باشند،گفت: در بحث مبارزه با انواع فسادهای اخلاقی، اقتصادی و ... تلاش بیشتری داشته باشند.

حجت الاسلام نورا در ادامه با اشاره به روز کارمند گفت: امام راحل فرمودند، اگر امروزه کسی در اداره ای مشغول خدمت به نظام است در مسیرش سست کار بکند، این عین ضد نظام بودن و دشمنی برای نظام اسلامی است.

وی در پایان سخنانش خطاب به مسئولان منطقه سیستان گفت: مسئولان بحث آبرسانی به مزارع سیستان را بیشتر پیگیری کنند، این طرح سبب ایجاد اشتغال و همچنین ایجاد روحیه امید در مردم خواهد شد، ان شا الله با پتانسیل هایی که منطقه سیستان دارد هرچه زودتر شاهد رشد این منطقه باشیم.


انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark