داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
فعال داتشجویی دانشگاه زابل:
دانشجو باید مطالبه گر باشد/دانشگاه زابل قطب علمی سیستان است
کد مطلب: ۶۵۴۴۷
تاریخ انتشار:پنجشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۷
فغال دانشجویی دانشگاه زابل گفت: دانشجو باید در دانشگاه کار تشکیلاتی کند، مدیریت کند تا بتواند در اینده بهتر به وظایف بعدی اش برسد.
دانشجو باید مطالبه گر باشد/دانشگاه زابل قطب علمی سیستان است
محمدمهدی نبوی در گفت و گو با پایگاه خبری اوشیدا گفت: دانشجوی دکتری حرفه ای دامپزشکی هستم و در دانشگاه زابل مشغول به تحصیلمی باشم.
دانشجوی موفق دانشگاه زابل تصریح کرد: دانشگاه زابل قطب علمی سیستان و یکی از مهمترین و محوری ترین دانشگاه های استان می باشد.
وی افزود: در نگاه مردم منطقه دانشگاه با توجه به فضای نخبگانی که دارد باید راه حل مشکلات را ارائه و خود در حل انها سرآمد باشد. البته دانشگاهی میتواند اینگونه عمل کند که درگیر سیاسی بازی نباشد. متاسفانه دانشگاه های ما بجای انجام وظایف خود در منطقه به دنبال سیاسی بازی اند و از این طریق دانشجو و جامعه را سیاست زده میکنند. دانشگاه زابل هم بدور از این مسائل نیست.
نبوی تصریح کرد: در تعریف دانشجو مقام معظم رهبری می فرمایند: (( شما دانشجویان ستارگان درخشانی هستید، که آسمان اینده این کشور را نور باران کرده اید.))
وی بیان داشت: دانشجو در یک فصای اکادمیک و نخبگانی تحصیل میکند دیدگاه های یک دانشجو به جامعه و مشکلات همچون نگاه نخبه به مسئله و حل آن است.
این دانشجوی موفق دانگاه زابل تصریح کرد: دانشجو باید مطالبه گری کند باید به چالش بکشد و برای مردم و جامعه کار کند. در مشکلات ضمن نقد دانشجویان راه حل ارائه میکنند.
وی اظهار داشت: در باب مسائل اقتصادی شرکت های دانش بنیان برخواسته از فضای دانشجویی می باشد،در دانشگاه زابل راه های حل مشکلات اقتصادی دیده میشود. هم توسط اساتید و هم دانشجویان. اما مشکل عدم استفاده و استقبال صنعت از این طرح هاست. یعنی صنعت با دانشگاه فاصله دارد.
وی خاطر نشان کرد: متاسفانه دانشجو از ابتدای ورود به دانشگاه به اینده شغلی خود فکر میکند. در صورتی که باید با اطمینان بگو تضمین آینده شغلی اش در جامعه، به درس خواندن، تحول و نواوری فکر کند. قالب دانشجویان نگران این مسئله اند.


وی بیان داشت: دانشجو نباید کادیکاتوری باشد یعنی تنها نباید درس بخواند در کنار درس باید جامعه را رصد کند مسائل را تحلیل کند و مشکلات را مطالبه کند و راه حل ارائه دهد. دانشجو باید در دانشگاه کار تشکیلاتی کند، مدیریت کند تا بتواند در اینده بهتر به وظایف بعدی اش برسد.
نبوی گفت: بسیج در همه اقشار حضور دارد یکی از مهمترین و محوری ترین اقشار بسیج، بسیج دانشجویی است. بسیج دانشجویی وظیفه دارد علاوه بر تلاش بر درس خواندن، دانشجوی تراز انقلاب اسلامی تربیت کند. از طریق برنامه های روشنگری، مطالبه گری در دانشگاه و سطح جامعه. ایجاد روحیه جهادی در دانشجویان از اهداف بسیج است که یکی از عوامل ان اردوهای جهادیست.
وی همچنین تصریح کرد: بسیج دانشجویی مانع انحرافات فکری در دانشجویان میشود اینکه مقابله میکنیم ورود فتنه گران و نسبت به آن حساسیم از عوامل آن است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark