داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۱
 
سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق در زابل برگزار می شود
کد مطلب: ۷۴۲۹۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۴ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۶:۴۷
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه زابل از برگزاری سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق در زابل خبر داد.
سومین همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق در زابل برگزار می شود
به گزارش اوشیدا؛ مجید عرفانیان معاون پژوهش و فناوری دانشگاه زابل در نشست خبری با اصحاب رسانه گفت: همایش بین المللی باستان شناسی جنوب شرق با مشارکت ۱۰ کشور در زابل برگزار می شود.

وی با بیان اینکه منطقه سیستان بخصوص شهر سوخته یکی از مهمترین سایت های باستان شناسی منطقه و جهان به شمار می رود افزود: این همایش از ۲۲ آذرماه به مدت سه روز در دانشگاه زابل با مشارکت و حضور کشورهای مختلف برگزار خواهد شد.

عرفانیان تصریح کرد: شهر سوخته سیستان در جهان به قدری شناخته شده است که حتی رسانه های ایتالیایی آن را پمپی خاور نزدیک می دانند لذا نباید از این گنج پنهان غافل ماند.

وی خاطرنشان کرد: در این همایش بین المللی بیش از ۱۵۰ مقاله ارسال شده است که تعداد ۱۰۰ عدد از این مقدار تایید و در این همایش بین المللی ارائه خواهد شد.

عرفانیان خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰ دانشگاه داخلی و خارجی جهت همکاری در این همایش اعلام آمادگی کرده اند که اکثر افراد دارای مدرک پرفسور ایرانشناسی هستند.

وی همچنین گفت: کشورهایی همچون ایتالیا، انگلیس،آمریکا، اسپانیا،ژاپن،آمریکا، استرالیا و ... در این همایش بین المللی اعلام همکاری کرده اند که تا کنون حضور ایتالیایی ها در آن تایید شده است.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark