داخلی آرشيو خبر صفحه استان
امتیاز مثبت 
۰
 
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل:
افزایش مراجعه به بیمارستان های شمال استان بعد از شایعه بیماری H1N1/مراقبت های اولیه بهداشتی سپر محکم در برابر آنفولانزا
کد مطلب: ۶۸۶۲۴
تاریخ انتشار:يکشنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۷
نشست خبری رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل با جمعی از اصحاب رسانه عصر امروز برگزار شد.
افزایش مراجعه به بیمارستان های شمال استان بعد از شایعه بیماری H1N1/مراقبت های اولیه بهداشتی سپر محکم در برابر آنفولانزا
به گزارش پایگاه خبری اوشیدا ؛ دکتر هادی میرزایی رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرستان زابل در گفت و گو با جمعی با اصحاب رسانه گفت: از ابتدای شیوع بیماری آنفولانزا کلیه مراکز درمانی،خانه های بهداشت و بیمارستان ها به طور کامل در آماده باش قرار داشته اند.
وی افزود: در این بین آموزش خانه به خانه و همچنین آموزش کودکان در مدارس از مهمترین برنامه های دانشگاه علوم پزشکی برای افزایش آگاهی و پیشگیری از این بیماری بوده است.
وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه خوشبختانه کلیه مراکز درمانی و داروخانه ها داروی آنفولانزا را در اختیار دارند و هیچ کمبودی در این راستا در شمال استان وجود ندارد.
میرزایی گفت: با توجه به حساسیت مردم در خصوص این بیماری مراجعه به بیمارستان های سطح منطقه بخصوص بیمار امیرالمومنین (ع) افزایش یافته است.
وی ادامه داد: در همین رابطه نیز برخی از بیماران که وضعیت بیماری آنها نسبت به سایر افراد وخیم تر است به بخشی از بیمارستان تنفسی انتقال یافته اند تا با توجه به تجهیزات ویژه این بخش مورد درمان قرار گیرند.
وی خاطرنشان کرد: کنترل این بیماری نیازمند انجام مراقبت های اولیه از جمله شست و شوی دست ها ، استفاده از دستمال کاغذی در هنگام عطسه و سرفه و دور انداختن آن بعد از هر بار استفاده است.
وی بیان داشت: همچنین در مکان های عمومی همانند بیمارستان ها نیز شهروندان از ماسک های n۹۵ استفاده کنند تا مانع انتقال این بیماری به سایر افراد شوند.
میرزایی همچنین گفت: با پیگیری انجام شده مجوز یک مرکز تحقیقاتی گوارش و کبد کودکان در دانشگاه علوم پزشکی زابل صادر شده است.
وی ادامه داد: همچنین رشته تحصیلی کارشناسی ارشد پرستاری مراقبت های ویژه با ظرفیت چهار دانشجو بومی به دانشگاه علوم پزشکی زابل اضافه شده است.
میرزایی به شایعه تعطیلی بیمارستان شهدای هیرمند اشاره کرد و بیان داشت: بیمارستان بقالی نیست که تعطیل شود.
وی ادامه داد: افرادی که فاقد هر گونه تخصص در حوزه بهداشت و درمان هستند در این خصوص اظهار نظر نکنند، چرا که قرار نیست هیچ بیمارستانی در حوزه سیستان تعطیل شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی زابل خاطرنشان کرد: حتی جهت جذب پرسنل بیشتر برای بیمارستان شهدای شهرستان هیرمند در آینده ای نه چندان دور اقدام خواهیم کرد.

انتهای پیام/
Share/Save/Bookmark